Celem przedsięwzięcia jest stworzenie platformy wymiany myśli i pomysłów między nauczycielami i osobami zajmującymi się edukacją dzieci i młodzieży.Pomysły do tej pory realizowane w na małą skalę w wąskich środowiskach, mają szansę zostać rozpropagowane wśród nauczycieli śląskich szkół, a także ośrodków kultury.
Pierwsze spotkanie odbyło się 7 maja w Kronice i stanowiło przewodnik po ciekawych inicjatywach twórczych realizowanych przez wybrane szkoły oraz ośrodki kultury. Podczas spotkania zostały zaprezentowane różnorodne projekty skierowane do odbiorców w różnym wieku. Obok realizowanych przez Kronikę projektów edukacyjnych zaprezentowane zostały: „Klasa Aktywności Twórczej" prowadzona przez Aleksandrę Drzazgę oraz Katarzynę Michalską w Gimnazjum nr 1 w Bytomiu – projekt, który stanowi znakomity przykład edukacji twórczej młodzieży oraz współpracy szkoły z instytucjami kultury; Marcin Drzazga opowiedział o projekcie „Córka" – jako przykładzie wykorzystania dramy i teatru improwizacji w pracy z ludźmi; Anna Stajno zaprezentowała nowatorskie podejście do edukacji maluchów (do lat 3) oraz dzieci w wieku przedszkolnym, które stanowi bazę projektu „Przedszkole tuż tuż". Natomiast Aneta Ozorek (z Centrum Sztuki Filmowej) przedstawiła projekt „Film dla najmłodszych, czyli jak rozwinąć skrzydła maluchom" i zachęciła do edukacji filmowej najmłodszych. Spotkanie zaowocowało podjęciem problemu wdrażania edukacji artystycznej i zakończyło się żywą dyskusją rozpoczynającą dialog mający na celu realizację konkretnych projektów.
Projekt „Dzieci i młodzież chcą więcej"
Następne spotkanie w ramach „Dzieci i młodzież chcą więcej" już 12 czerwca o godz. 17.00. Kluczowymi zagadnieniami będą sposoby wprowadzania innowacji w ramach edukacji szkolnej oraz międzynarodowy wolontariat.
Kronika
Rynek 26, Bytom
tel./fax. (48 32) 281 81 33
www.kronika.org.pl
mail@kronika.org.pl
{{moduly ntltresc}}