☰ menu

Projekt Aiesec dla łódzkich przedszkoli przedszkoli

pon.-pt.
09.01-24.02.2012

International Kindergarten

9 stycznia-24 lutego 2012
projekt realizowany przez międzynarodową studencką organizację AIESEC w Łodzi

Miasto Dzieci objęło akcję Patronatem Medialnym

International Kindergarten to innowacyjny projekt, który jest organizowany przez AIESEC – największą, międzynarodową, pozarządową organizację studencką na świecie, działającą obecnie w 110 krajach.

Inicjatywa ta skierowana jest do łódzkich przedszkoli, jej celem jest wymiana językowa, promocja różnorodności kulturowej i umożliwienie dzieciom kontaktu z przedstawicielami innych kultur. Wszystkie te czynniki są szansą dla najmłodszych, by w lepszym stopniu zrozumieć dzisiejszy świat i wartości, jakie niosą ze sobą tolerancja, współpraca, wielokulturowość i otwartość.

Przygotowaniem akcji zajmuje się organizacja pozarządowa AIESEC, oddział w Łodzi, angażująca się w lokalną działalność na rzecz wspierania placówek oświatowych oraz promocji samego miasta. Współpracę z naszą organizacją przy tym projekcie potwierdził już Uniwersytet Łódzki. Celem inicjatywy jest urozmaicenie oferty edukacyjnej łódzkich przedszkoli oraz promocja kultur z różnych stron świata w naszym mieście.

„International Kindergarten" to projekt ogólnopolski, który już po raz drugi zawita na ziemi łódzkiej. Główną ideą projektu jest przekazywanie najmłodszym dzieciom wartości, jakie niosą ze sobą tolerancja, współpraca, wielokulturowość i otwartość. Zadaniem naszej pracy jest zapoznanie dzieci ze środowiskiem, w którym spotykają się z przedstawicielami innego obszaru językowego i kulturowego. Jesteśmy przekonani, że wychowanie w środowisku wielokulturowym przynosi duże korzyści w przyszłym życiu prywatnym i zawodowym.

Zajęcia prowadzone przez praktykantów będą polegały przede wszystkim na wspólnej zabawie z dziećmi i przeprowadzaniu prostych ćwiczeń, które mają na celu zapoznanie najmłodszych z podstawowymi zwrotami języka angielskiego. Bariery językowe zostaną szybko zneutralizowane dzięki ciekawym zadaniom przygotowanym przez naszych gości. Ćwiczenia będą również ukazywały różnice kulturowe pomiędzy Polską a krajem pochodzenia praktykanta. Zajęcia nastawione będą na interaktywność i praktyczne ćwiczenia z dziećmi, tak aby dzieci mogły poszerzać swoją wiedzę poprzez gry i zabawy.

Projekt trwać będzie od 9 stycznia do 24 lutego 2012 w około 25 łódzkich przedszkolach.

AIESEC Polska
Komitet Lokalny Łódź,