☰ menu

Projekcje filmowe dla rodziców Kraków

śr.
14.12.2011

Spotkania odbywają się w Kinie Sfinks dwa razy w miesiącu, w godzinach dopołudniowych.

14 grudnia, godz. 11.30, Kino Studyjne Sfinks, os. Górali 5 Kraków

Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu pt. "SŁUŻĄCE" (146’,dramat, USA 2011, reż. Tate Taylor wyst: Emma Stone, Viola Davis, Sissy Spacek)
"Służące" to film, który ma szansę na nominacje do Oscara w najważniejszych kategoriach. Klasycznie skonstruowana, świetnie zagrana, wzruszająca i zabawna, ale i bardzo ważna historia o niezależnych i silnych kobietach. Akcja toczy się w stanie Missisipi w latach 60. Skeeter, dziewczyna z dobrego domu marzy o karierze dziennikarki. Nie poddaje się oczekiwaniom rodziny i tradycji, nie śpieszy się do zakładania rodziny, a jej największym marzeniem jest podjęcie pracy. Niespodziewanie wywraca do góry nogami życie mieszkańców rodzinnego miasteczka, gdy postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórą służącą najzamożniejszych rodzin w okolicy. Ta decyduje się ujawnić ciemne sekrety życia czarnoskórej mniejszości. Pracujące na co dzień w białych domach służące, często szykanowane i pozbawione praw – to kobiety z charakterem, niezwykłe silne, wrażliwe – odważą się walczyć o godność. Czynią to z niezwykłym urokiem i pogodą ducha. A napisana wspólnie powieść zaburzy małomiasteczkowy spokój i będzie krokiem na drodze do zmian.