☰ menu

Wyścigi Smoczych Łodzi 2016 w Poznaniu
sob.
04.06.2016
Zawody ruszają 4 czerwca br. na Torze Regatowym Malta w Poznaniu.

Lista do Mistrzostwa Smoczych łodzi „Poznańskie Dragony 2016” jest już zamknięta. Impreza ma na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. W zawodach wystartują m.in. uczniowie poznańskich i wielkopolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz szkoła z czeskiego Brna, która przyjedzie na specjalne zaproszenie.

Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział niespełna 3 tysiące uczniów i studentów z całej Polski. Z roku na rok zainteresowanie uczestnictwem w imprezie jest co raz większe.
W tegorocznej edycji, która odbędzie się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania wystartuje 40 osad – około 450 dzieci.
Podczas gdy na wodzie toczyć się będzie walka o pierwsze zwycięstwo na trybunach odbędzie się tradycyjny już konkurs z nagrodami na najlepiej kibicującą szkołę.
Każdy z uczestników dostaje pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary, medale i atrakcyjne nagrody!

II Poznań Canoe Challenge – to Mistrzostwa w kajakarstwie turystycznym skierowane dla pełnoletnich amatorów.
Na starcie stanie jednocześnie 160 osób – 80 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie.
Uczestnicy będą mieli do pokonania pięć okrążeń o łącznej długości 6 km, a rywalizacja toczyć się będzie przed trybunami poznańskiej Malty. Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek i płeć. Nagrody wręczane będą w różnych kategoriach.
Zasady wyścigu są proste – każda zdublowana osada odpada a zwycięzcy stają na podium!
Każdy z uczestników dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary i bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Akademickie Mistrzostwa w Smoczych łodziach – szczegóły wkrótce.

Czas i miejsce: Tor Regatowy Malta, 4 czerwca 2016 r. w godz. 9.00 – 16.00

Zgłoszenia:
Adres mailowy: poznanskiedragony@wp.pl
Strona internetowa: www.poznanskiedragony.pl
Zgłoszenia przyjmujemy do 27 maja 2016 r.
Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność przysłania zgłoszeń
– 40 osad – Mistrzostwa Smoczych łodzi
– 80 osad – I Poznań Canoe Challenge
Poznańskie Dragony 2016 to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich sympatyków sportu. To możliwość zobaczenia ciekawych zmagań sportowców amatorów, na które GORĄCO ZAPRASZAMY.
Organizator: Klub Sportowy Stomil Poznań, Maciej Młodzik (osoba do kontaktu)
Patronat: Prezydent Miasta Poznania,
Patronat medialny: Radio Eska Poznań
Partner strategiczny: Program Lider Animator – Obudź Swoje Ciało
Partnerzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Urząd Marszałkowski Woj. WLKP.
Sponsorzy: Fundacja Sport Support, Coca-Cola, Podium-Czerwonak, Drukarnia Drukma, Firma Lajkonik, KKS Lech Poznań, Komplet Polska, Olandia, Green Hotel w Komornikach, Cityzen, Pilates room, Bea Beleza Polska, Toyota Fietz Poznań.

W sprawie wszelkich zapytań dotyczących uczestnictwa prosimy o kontakt.
Maciej Młodzik
Mobile 510 866 354