☰ menu

Poznaj śląskie opowieści! Bezpłatne spotkanie edukacyjne dla dzieci, Katowice

sob.
11.10.2014

Skarbnik, utopce czy południce – między innymi takich bohaterów śląskich opowieści będzie można poznać bliżej podczas drugiego już spotkania z cyklu wydarzeń poświęconych tradycji i kulturze regionu. Maluchy, które w sobotę 11 października wezmą udział w animacjach w Centrum Handlowym Auchan Katowice, przeniosą się na chwilę do świata magicznych przygód. Będzie to także okazja, aby stworzyć komiksową wersję najpopularniejszych bajek i legend Śląska.

Nieco starsi goście galerii handlowej będą zaś mogli spotkać się z Markiem Szołtysikiem, śląskim dziennikarzem oraz autorem książek poświęconych kulturze regionu. Przybliży on uczestnikom spotkania tradycyjny obraz śląskiego nauczyciela, zwanego dawniej rechtorem. Skąd pochodzi to słowo, jacy byli dawniej dydaktycy i czy byli wśród nich analfabeci? Tego z pewnością dowiemy się podczas rozmowy.

Sobotnie atrakcje to już drugie spotkanie poświęcone tradycji, kulturze i historii Śląska. Podczas pierwszych warsztatów, które odbyły się w sobotę 27 września, maluchy wzięły udział w edukacyjnej grze planszowej, w której do wykonania miały liczne zadania dotyczące regionu. Była to także okazja, aby przyjrzeć się fragmentom wystawy fotograficznej Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie pt. „Chorzów Stary dawniej i dziś".
Najbliższy weekend będzie również okazją, aby wziąć udział w specjalnym konkursie, w którym do wygrania jest motocykl do wypożyczenia na weekend. Aby wygrać maszynę i wyruszyć nią na dwudniową przejażdżkę na przykład po Śląsku, wystarczy wymyślić hasło najlepiej promujące wyeksponowane w galerii handlowej motocykle ze stajni Kawasaki. Więcej szczegółów na stronie auchankatowice.pl.

Spotkanie edukacyjne z cyklu „Śląsk bez tajemnic" odbędzie się w sobotę 11 października w galerii handlowej Auchan

przy Trasie Nikodema i Józefa Renców 30 w Katowicach w godzinach 15.00 – 17.30. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny!