☰ menu

* Szymon Gaudyn – trąbka
* Antoni Brożek – fortepian
oraz gościnnie Mateusz Krzyżowski (lat 11) – fortepian

Bohaterami koncertów będą instrumenty dęte drewniane i blaszane.

Artyści zaprezentują następujące dzieła:

1) Antonio Vivaldi – Koncert na obój i klarnet
2) Gustav Cords – Koncert na trąbkę
3) Marsz Wojskowy na trąbkę, klarnet i obój
4) Joaquín Rodrigo – temat z II cz. koncertu Concierto De Aranjuez na rożek angielski
5) Henry Purcell – Intrada na trąbkę
6) Wolfgang Amadeusz Mozart – Koncert na klarnet cz. II
7) Wolfgang Amadeusz Mozart – Rondo na obój
8) Jean-Baptiste Arban – Karnawał Wenecki na trąbkę
9) Carl Maria Weber – Concertino na klarnet
10) Melodia z filmu „Greg Zorba" na klarnet i obój
11) Fryderyk Chopin – Preludium h-moll opus 28 nr 6
12) Walc z filmu „Noce i dnie" na obój
13) Piotr Czajkowski -temat z baletu "Jezioro łabędzie" na obój
14) Melodia „La cucaracia" na trąbkę z tłumikiem i saksofon
15) Marsz Wojskowy na trąbkę, klarnet i obój
16) Urszula „Konik na biegunach" na trąbkę, klarnet i saksofon
17) Golec uOrkiestra „Ściernisko" na trąbkę, klarnet i saksofon

Atrakcją koncertu będzie wspólne wykonanie dzieci i filharmoników utworów na trąbkę. W nawiązaniu Organizatorzy proszą o zabranie na koncert papierowych tub.

Organizatorzy przygotowali także nietypową niespodziankę na zakończenie koncertu – rodzinne śpiewanie utworów "Konik na biegunach" oraz "Ściernisko".

FILHARMONIA malucha to cykl Koncertów muzyki poważnej dla maluchów, niemowlaków i dzieci w brzuszkach oraz ich rodziców, zgodnych z czterema porami roku – WIOSNA, LATO, JESIEŃ, ZIMA. To unikatowe zjawisko kulturalne! W samych Katowicach w 19 koncertach uczestniczyło do tej pory 7696 miłośników muzyki poważnej, w tym 2788 dzieci (w wieku do 5 lat) i ok. 380 niemowlaków. W sumie katowicką FILHARMONIĘ malucha odwiedziło 2323 rodziny!

Organizatorem koncertów w Katowicach jest Szkoła Muzyczna YAMAHA z Katowic – ekspert w dziedzinie muzycznej edukacji wczesnodziecięcej. Do zorganizowania Koncertów skłoniły Szkołę liczne obserwacje i własne doświadczenia w zakresie kształcenia muzycznego niemowląt i dzieci, z których wynika kluczowa rola MUZYKI w rozwoju dziecka.

FILHARMONIA malucha jest nie tylko okazją do tego, aby wspólnie z dzieckiem wybrać się na koncert i w odpowiednich, przystosowanych dla dzieci warunkach przeżywać wspólnie radość ze słuchania muzyki. To także możliwość pierwszej edukacji muzycznej najmłodszych i ich rodziców. Charakterystyczne cechy FILHARMONII malucha:

* Specjalnie dobrana muzyka, dostosowana do percepcji maluchów, niemowlaków i dzieci w brzuszkach.
* Muzyka dosłownie na „wyciągnięcie ręki", gdyż dzieci siadają na scenie wśród muzyków!
* Podczas koncertu prezentują się profesjonalni muzycy, którzy z bliska prezentują swoje instrumenty.
* Oprócz obcowania z żywą muzyką w wirtuozowskim wykonaniu, dzieci uczestniczą w zabawach rytmiczno-muzycznych.
* Na terenie budynku zlokalizowane są: "Muzyczne Miasteczko" oraz liczne udogodnienia dla najmłodszych i ich rodziców (parking dla wózków, przebierak dla niemowląt, kawiarnia).
* Dla rodziców prowadzone są działania w ramach edukacji rodzicielskiej.

Po wszelkie informacje na temat FILHARMONIA malucha zapraszamy do działu na stronę organizatora www.filharmoniamalucha.pl oraz na stronie organizatora http://www.yamahakatowice.pl/.

{{moduly ntltresc}}