☰ menu

niedz.-niedz.
23.09-16.12.2012

"Malowanie po ekranie"

to cykl o dużych walorach edukacyjnych, rozwijający zdolności plastyczne i pomagający w pobudzeniu wrażliwości oraz samodzielności u dzieci. Po projekcji odbywa się specjalny program artystyczno – rozrywkowy, na który składają się zajęcia plastyczne prowadzone przez doświadczonych animatorów-plastyków oraz konkursy z nagrodami.

Cykl posiada także walor edukacji filmowej, ponieważ ukazuje powiązanie sztuki filmowej z innymi dziedzinami sztuk wizualnych wykorzystywanych w warsztacie filmowca, a wybrane zajęcia będą skupione na takich aspektach pracy twórczej jak: scenografia, perspektywa i kompozycja obrazu, charakteryzacja, kostium, ruch lalki animowanej itp.

Cykl „Czytanki w Alchemii". Prezentacja filmu poprzedzona jest czytaniem fragmentu bajki przez animatora. Teksty zostały dobrane tematycznie do treści filmu, niekoniecznie będącego adaptacją utworu literackiego. Cykl realizowany będzie we współpracy z czołowymi polskimi wydawcami literatury dziecięcej, udzielającymi praw do odczytania fragmentów współczesnej i tradycyjnej literatury dziecięcej (Wydawnictwa Nasza Księgarnia, Zakamarki).

Czytanki w Alchemii będą w tej odsłonie cyklu powiązane z kultowymi „Opowiadaniami Muminków".

ANGIELSKIE PORANKI DLA DZIECI – to propozycja 4 spotkań z filmem i słowem po angielsku osnutych wokół najnowszej serii dla dzieci „Mami Fatale" zrealizowanej przez Studio Miniatur Filmowych oraz polskich kreskówek z klasycznego już kanonu takich jak np. „Reksio". Seria „Mami Fatale" to opowieść o starszej pani, która wyjechała z miasta, żeby prowadzić sielski żywot na wsi razem z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem, a także żeby móc oddawać się swojej wielkiej pasji, jaką jest gotowanie. Sielską atmosferę małego domku zwykle burzy nieoczekiwany zbieg okoliczności, który wiedzie bohaterów wprost na spotkanie z przygodą.

Podczas organizowanych zajęć dzieci będą mogły przede wszystkim uczyć się przez zabawę języka angielskiego. W programie warsztatów, nawiązując do fabuły serialu, dzieci będą poznawać nazwy kolorów, zwierząt i innych przedmiotów obecnych w filmie. Przewidziana jest także nauka piosenek i konkursy z nagrodami.

Bilet 15 zł/osoba

PROGRAM:

23.09.2012 Czytanki w Alchemii:

Seans filmowy „Opowiadania Muminków"+ warsztaty z książką+ konkurs z nagrodami książkowymi

30.09.2012 Malowanie na Ekranie

Seans Filmowy+ warsztaty plastyczne+ konkurs z nagrodami książkowymi

7.10.2012 Angielskie Poranki w Alchemii:

14.10.2012 Czytanki w Alchemii:

21.10.2012 Malowanie po Ekranie:

Seans filmowy „Wio Leokadio!" + warsztaty plastyczne+ konkurs z nagrodami książkowymi

28.10.2012 Angielskie Poranki w Alchemii:

Seans filmowy „Mami Fatale"+ warsztaty z lektorem+ konkurs z nagrodami książkowymi