☰ menu

Pomorskie Dni Energii – atrakcje dla rodzin

pt.-niedz.
15.04-17.04.2011

Pomorskie Dni Energii organizowane są wspólnie przez szereg regionalnych instytucji, m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w ramach realizacji projektu systemowego INNOpomorze, Stowarzyszenie Pomorskie w Unii Europejskiej, przedsiębiorstwa, instytucje otoczenia biznesu i uczelnie wyższe, które w swojej działalności podejmują zagadnienia zrównoważonej energii.

Cel, jaki przyświeca organizacji Pomorskich Dni Energii to przybliżenie mieszkańcom Pomorza nowoczesnych i innowacyjnych możliwości poprawiania efektywności energetycznej, możliwości wykorzystania alternatywnych źródeł energii, źródeł finansowania projektów ekoenergetycznych, ochrony środowiska, a także prezentacja regionalnych inicjatyw na rzecz zrównoważonej energii. Do takich należy m.in. podpisanie Porozumienia Burmistrzów ws. podjęcia działań na rzecz rozwoju zrównoważonej energii przez pierwszych pomorskich Prezydentów i Burmistrzów, powołanie do życia Pomorskiej Platformy Technologicznej Energetyki, czy też projekt „Inteligentny Półwysep" – pierwszy Smart Region w Polsce.

15 kwietnia 2011

godz. 11:20

Uroczyste otwarcie ECO-ENERGETYCZNEGO DOMKU opartego na nowych i odnawialnych źródłach Energii zwiedzanie domku (wystawa czynna do końca czerwca 2011) przed gmachem Biblioteki Głównej UG w Gdańsku

15-16 kwietnia 2011 10:00 – 18:00

17 kwietnia 2011 10:00 – 16:00

Festiwal Energii

–  pokazy, zabawy dla rodzin, dzieci, młodzieży i studentów; namiot innowatorów; konkursy z nagrodami dla dzieci i młodzieży

namiot targowy przed gmachem Biblioteki Głównej UG w Gdańsku

–  wyjątkowa okazja dla kobiet w wieku 50-69 lat – darmowe badania mammograficzne w specjalnym Mammobusie!

parking przed gmachem Biblioteki Głównej UG w Gdańsku

17 kwietnia 2011

wydarzenia specjalne podczas wystawy "Energia, Niebo i Słońce" Kaponiera Południowa Centrum Hewelianum w Gdańsku

www.hewelianum.pl