☰ menu

Pomoc dla ofiar powodzi

niedz.-śr.
20.06-14.07.2010

Na czym polega pomoc Gdańska:

1. Zbiórki darów: odzieży, sprzętu AGD, żywności z długim terminem do spożycia itp. (tylko rzeczy nowe), którą już od dziś prowadzi MOPS.
  2. Zbiórka pieniężna wśród pracowników Urzędu Miejskiego i jednostek organizacyjnych Miasta – od poniedziałku 14 czerwca do 21 czerwca.
  3. Zorganizowanie wypoczynku dla dzieci (w tym dzieci niepełnosprawnych) z terenu gminy Gorzyce.
  4. Koordynacja działań w zakresie pobytu rodzin z terenów dotkniętych powodzią u gdańskich rodzin, przygotowanie dla nich atrakcji i opieki.

Dokładny zakres pomocy (liczba dzieci i rodzin objętych wypoczynkiem, ilość i rodzaj zakupionego sprzętu itp.) zostanie ustalony po uszczegółowieniu potrzeb przez przedstawicieli gminy Gorzyce. Już dziś wiemy, że w lipcu do Gdańska przyjedzie kilkadziesiąt dzieci na wypoczynek z terenu gminy Gorzyce. Dzieci chce przyjąć Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8.

Na realizację działań pomocowych Prezydent Miasta Gdańska planuje przeznaczyć środki finansowe w wysokości 250 tys. zł.

Prezydent Paweł Adamowicz zwróci się do Rady Miasta o uchwalenie uchwały pozwalającej przekazać na pomoc środki w wysokości 250 tysięcy złotych. Uchwała powinna zostać podjęta na najbliższej – czerwcowej sesji.

Gdzie się zgłaszać:

W celu zapewnienia sprawnej realizacji ww. pomocy dla ofiar powodzi w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej powołany został trzyosobowy Zespół ds. Koordynacji Wsparcia dla Powodzian, którego koordynatorem jest Mirosław Żmudziński (pełnomocnik dyrektora MOPS):
ul. Powstańców Warszawskich 25
tel./fax. 58 326-50-05, tel. kom. 507 111 983
e-mail: powodz@mops.gda.pl

Już dziś gdańską akcję wspierają media, m.in.:

„Gazeta Wyborcza – Trójmiasto"
„Fakt"
Radio Gdańsk
TVP Gdańsk
Trojmiasto.pl
„Twoja Gazeta Dzielnicowa"
Tygodnik „Express do kawy"
Portal www.gdansk.tv

Swoją pomoc zadeklarowały już firmy:

Doraco SA (organizacja wypoczynku dla dzieci), Grupa Atlas, Energa SA, Autonomiczne Towarzystwo Logistyczne ATL Gdańsk (transport darów) oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna.

Gdańsk pomaga powodzianom – przyłącz się!

źródło: www.gdansk.pl