☰ menu

Polska na niebiesko – Włocławek

śr.
08.04.2015

Centrum Handlowe Wzorcownia Włocławek przyłącza się w tym roku do ogólnopolskiej akcji „Polska na niebiesko" organizowanej w czwartek, 2 kwietnia,  z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Jest to akcja społeczna, mająca na celu informowanie społeczeństwa o tym, czym jest autyzm, jak ogromnym jest problemem i jak można pomóc ludziom z autyzmem. Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Miasta  Włocławek  Marek Wojtkowski. Organizatorami akcji we Włocławku są Zespół Szkół nr 3 im. M. Grzegorzewskiej we Włocławku, Urząd Miasta Włocławek, Centrum Kultury Browar B oraz Centrum Handlowe Wzorcownia.

Najbliższy czwartek będzie we Wzorcowni dniem koloru niebieskiego. Już od godziny 18.00 będą z nami  rodzice dzieci z autyzmem, terapeuci ZS nr 3 oraz przyjaciele, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach z autyzmem oraz udzielą profesjonalnych informacji. A już o 20.00 zapraszamy do wspólnej zabawy! Ubierzmy się na niebiesko, zaśpiewajmy razem… Na znak solidarności z ludźmi autystycznymi, front galerii zostanie podświetlony na niebiesko! –mówi Marta Politowska, dyrektor centrum handlowego Wzorcownia Włocławek.

W tym dniu we Wzorcowni będą rozdawane ulotki informujące o akcji, a także symboliczne niebieskie balony. Przy głównym wejściu do Wzorcowni będzie można zrobić sobie piękne zdjęcie w atelier z niebieskimi balonami.

8 KWIETNIA – happening  na Zielonym Rynku

8 kwietnia, w czwartek, od 18 do 20.00 na Zielonym Rynku przed Urzędem Miasta odbędzie się radosny happening. Staną tam dwie gigantyczne 5-metrowe żarówki z hasłem 1/100, które będą przypominać, że w Polsce już u 1 na 100 dzieci diagnozuje się autyzm. Jedyną pomocą dla dziecka dotknietego autyzmem jest wczesna diagnoza i konsekwentna terapia. 8 kwietnia to Zielony Rynek rozbłyśnie niebieskim światłem, kolorem autyzmu, a wokół zgromadzą się rodzice dzieci z autyzmem, ich przyjaciele i wszyscy, którym problem autyzmu nie jest obcy. Takie żarówki pojawią się także w 5 innych miastach Polski – w Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Gliwicach i Olsztynie.  Są symbolem akcji Fundacji JiM „Polska na niebiesko", symbolem serc otwartych na problem autyzmu.

Więcej informacji o akcji  na www.jim.org/PolskaNaNiebiesko .