☰ menu

pt.-wt.
28.05-08.06.2010

PAH udziela pomocy powodzianom

Wczoraj Polska Akcja Humanitarna rozpoczęła zbiórkę publiczną na rzecz pomocy ofiarom powodzi w Polsce. Zebrane środki umożliwią likwidację szkód powodzi poprzez odbudowę zniszczeń oraz oczyszczanie i osuszanie zalanych domów.

PAH udzielając pomocy zwraca uwagę na to, by trafiła ona do najbardziej potrzebujących gmin i społeczności. W pierwszej kolejności dokonaliśmy oceny zniszczeń i potrzeb wywołanych przez falę powodziową w poszczególnych rejonach kraju. Nasi pracownicy wizytowali gminy dotknięte żywiołem, m.in. Goczałkowice-Zdrój, Czechowice-Dziedzice, okolice Sandomierza oraz Płocka.

PAH rozpoczęła swoje działania od współpracy ze Sztabem Kryzysowym w Płocku. Zgłosił on pilne zapotrzebowanie na rzeczy niezbędne do zapewnienia opieki nad powodzianami, którzy utracili swoje domy. Są to artykuły umożliwiające pobyt w ośrodkach opieki społecznej. PAH wyasygnowała fundusze z 1% na zakup 500 sztuk śpiworów i 300 sztuk koców, które zostaną przekazane Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Gąbinie, a także Urzędowi Gminy w Słubicach.

W ramach tych samych funduszy PAH zakupiła środki czystości (wiadra, rękawice, worki na śmieci, detergenty, szczotki) oraz środki dezynfekujące i przekazała je Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach.

Środki, które zostaną zebrane w ramach akcji www.podarnik.gazeta.pl oraz zbiórki publicznej zostaną wykorzystane do długofalowych działań mających na celu odbudowę zniszczeń wywołanych przez powódź.

Akcję pomocową PAH można wspierać poprzez:

• Zakup jednego z trzech zestawów pomocowych na stronie www.podarnik.gazeta.pl
• Wpłatę dowolnej kwoty na konto: BPH 22 1060 0076 0000 3310 0015 9112
• Przekazanie darowizny na konto statutowe fundacji: BPH 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 z dopiskiem „Powódź”

Kontakt: olga.blumczynska@pah.org.pl