Ilustrowane książki przybliżają postacie Polaków, którzy przyczynili się do rozsławienia Polski. W swoim życiu wykazali się nie tylko ogromną wiedzą, odwagą, ale także miłością do ojczyzny. Pierwsze dwie publikacje z serii przybliżają życie noblistki Marii Skłodowskiej-Curie oraz rotmistrza Witolda Pileckiego.
Publikacja poświęcona laureatce Nagrody Nobla udowadnia młodym Czytelnikom, iż ,”marzenia są po to, aby je spełniać”, natomiast tytuł związany z rotmistrzem uświadamia, jak ważna w życiu każdego człowieka jest ojczyzna.
Jesienią w ramach cyklu ukaże się tytuł poświęcony marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu oraz Danucie Siedzikównie ,”Ince”.
Maria Skłodowska – Curie
Z tej książki dowiesz się, jak żyła i pracowała słynna polska uczona Maria Skłodowska-Curie. Które miejsca w Warszawie lubiła najbardziej? Czy dobrze czuła się w Paryżu, gdzie pojechała na studia? Jakie miała laboratorium? Z kim w nim pracowała? Jak nazwała odkryty przez siebie pierwiastek? Gdzie lubiła spędzać wakacje z córkami?
Urodziła się w Warszawie. Starsze rodzeństwo i rodzice nazywali ją pieszczotliwie Anciupecio. Kiedy usiadła w szkolnej ławce, okazało się, że jej największą pasją są… fizyka i chemia. Marzyła o pracy naukowca. W jej czasach – w Polsce rządzonej przez zaborców – kobiety nie mogły studiować. Ale od czego są marzenia?
Autor: Małgorzata Sobieszczak-Marciniak
Ilustracje: Katarzyna Kołodziej
Liczba stron: 80
Format: 140×205
Oprawa: Oprawa twarda
Wydawnictwo RM
Rotmistrz Witold Pilecki
Z tej książki dowiesz się, jak żył i o co walczył rotmistrz Witold Pilecki. Kim byli jego przodkowie? Jak spędzał wakacje u dziadków w Sukurczach? Co robił w Wilnie? Jaką tajną misję otrzymał od dowódców Armii Krajowej? W jaki sposób stał się bohaterem narodowym?
Choć urodził się na północy Imperium Rosyjskiego, gdy rządzonej przez zaborców Polski nie było na mapach, jego rodzice bardzo dbali, by pamiętał, że jest Polakiem. Gdy Witold podrósł i poszedł do szkoły, wstąpił też do drużyny skautów. Uczył się tam pilnie taktyki wojskowej, by w przyszłości bić się o wolność, hartował ciało, by zawsze mieć dużo siły, i ćwiczył wolę, by nigdy się nie poddawać. Gdy wybuchła pierwsza wojna światowa, stanął do walki o niepodległość Polski, bo był odważnym patriotą. Nie wahał się także wtedy, gdy ojczyzna potrzebowała go po raz kolejny – na pięknej karej klaczy Bajce ruszył na czele kawalerzystów w 1939 roku, walczył w Powstaniu Warszawskim, a potem podjął się niezwykle trudnej misji i dobrowolnie został więźniem Oświęcimia – niemieckiego obozu śmierci. Choć czasem było mu ciężko i ponosił porażki, walczył do końca i został polskim superbohaterem!
Autor: Ilustracje: Tomasz Łaz, Małgorzata Strękowska-Zaremba
Liczba stron: 98
Format: 140×205
Oprawa: Oprawa twarda
ISBN: 978-83-7773-614-2
Wydawnictwo RM