☰ menu

Półkolonie na Wspólnej

śr.-pt.
07.08-30.08.2013

Plan zajęć został stworzony tak, by uczestnicy otrzymali zarówno porcję wiedzy dot. świata sztuki, jak szansę wzięcia udziału w zajęciach praktycznych, bazujących na rozmaitych materiałach i technikach plastycznych. Nie będą to informacje i umiejętności oderwane od rzeczywistości. Dzieci dostaną możliwość poznania własnego miasta na nowo – tu także kreatywnego oblicza kuszącej sztuki ulicy.

„Odczarujemy wizję ośrodków sztuki i kultury jako niedostępnych i nudnych. Dotkniemy eksponatów w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Tam też będziemy współtworzyć wystawę. Pokażemy jak czerpać radość z tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Odbędziemy fascynującą podróż dookoła świata wraz Muzeum Etnograficznym." – mówią organizatorzy

Zajęcia odbywają się w pięciodniowych turach: 19-23 sierpnia oraz 26-30 sierpnia. W każdej z nich weźmie udział 10-osobowa grupa dzieci. Plan każdej z nich jest inny (z wyjątkiem wycieczki do pełnego atrakcji Parku Rzeźby na Bródnie), aby uczestnicy mogli wybrać więcej niż jeden cykl spotkań.

Każdy dzień podporządkowany zostanie danej dziedzinie sztuki oraz składać się będzie z części teoretycznej oraz praktycznej. Część zajęć będzie odbywać się w pracowni – siedzibie Fundacji RUND, na ulicy Wspólnej 53/2 w Warszawie, a pozostałe w plenerze lub centrach kultury  na terenie miasta stołecznego Warszawy.

Półkolonie „Wakacyjna Przygoda ze Sztuką" odbywają się codziennie w godz.  9.00-15.00, możliwość dłuższego pobytu.

Więcej informacji , szczegółowy harmonogram  i zapisy – mailowo: fundacja@rund.pl lub telefonicznie: 501 054 954

Fundacja RUND, ul. Wspólna 53/2 Warszawa, www.rund.pl

Dojazd: metrem, stacja Metro Centrum

Autobusem: 117, 131, 210 (przystanek Hoża)

Tramwajem: 4, 15, 18, 35 (przystanek Hoża)

—————————————–

Fundacja RUND ma hasło  „Na Wspólnej o sztuce", co w pełni oddaje charakter podstawowego filara działalności organizacji, którą jest

przekazywanie wiedzy i umiejętności związanej ze sztuką współczesną.  RUND prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci, zajęcia dla seniorów, rodzinne zajęcia artystyczne i wiele innych rodzajów twórczych aktywności.

W okresie ferii zimowych RUND prowadzi tygodniowe warsztaty dla dzieci o nazwie „Ferie ze sztuką". Codziennie odbywają się zajęcia plastyczne i wizyty w instytucjach kultury, takich jak Centrum Sztuki Współczesnej czy Zachęta. Celem organizatorów jest nie tylko przekazanie dzieciom umiejętności z zakresu różnorodnych technik plastycznych, lecz także, w sposób dostosowany do wieku uczestników, przybliżenie im historii sztuki i zainteresowanie sztuką współczesną.

RUND mieści się w centrum Warszawy przy ulicy Wspólnej. Posiada przestronne, jasne wnętrza i dobrze wyposażone pracownie plastyczne.