☰ menu

półkolonie dla dzieci w Gdańsku


Zajęcia odbywają się w LKW Gallery

studio warsztatowym CSW Łaźnia w tirze przy ul. Szopy

zapisy: bezpośrednio w LKW Gallery od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-18.00,

tel: 502 047 889, e mail: autoart.lkwgallery@gmail.com

Informacje: www.laznia.pl, lkwgalleryautoart.blogspot.com

Warsztaty są BEZPŁATNE

Ilość miejsc: 15 osób w grupie

Cykl zajęć opatrzonych tytułem "Translacje" realizowanych w ramach kolejnych turnusów półkolonii przez obcokrajowców  lub podróżników bezpośrednio wprowadza w kontekst wielokulturowości, różnorodności języków i narracji, skłaniają do pokonywania barier językowych oraz poszukiwania różnych sposobów wyrażania się.  

Kolejne turnusy obejmują następujące propozycje warsztatowe:

12.07-22.07.2010 turnus I

wiek 6-10 lat

Translacje fotografia-animacja

koncepcja i prowadzenie: Serdar Centinkaja

Do Re Mi muzyka – pasja – fantazja

koncepcja i prowadzenie: Michał Wierzchowski

Atrakcje wizualne iluzja – perspektywa – światło

koncepcja i prowadzenie: Elżbieta Okroy, Ewa Okroy

26.07-06.08.2010 turnus II

wiek: 6-10 lat

Techniki szablonowe formy dekoracyjne i roślinne z różnych stron świata

koncepcja i prowadzenie: Adam Jastrzębski

UFOtong/Translacje II muzyka – obiekt – gra

koncepcja i prowadzenie: Anja Kaufman, Łukasz Szałankiewicz

Street Dance rock′n′roll – breakdance – dancehall

koncepcja i prowadzenie: Justyna Rekowska

09.08-20.08.2010 turnus III

wiek 10-15 lat

Da. Ja. Tak/Translacje III kolaże językowe – plastyczne – dźwiękowe

koncepcja i prowadzenie: Agata Miloch

Kajakimy pocztówki z kajaków

koncepcja i prowadzenie: Elzbieta Okroy, Ewa Okroy

Opowieści z Dolnego Miasta – historie nieznane

koncepcja i prowadzenie: Michalina Domoń

12.07-22.07.2010 turnus I

wiek 6-10 lat

Translacje I, DoReMi, Atrakcje wizualne, wycieczki

Pierwszy turnus półkolonii  skierowany jest do dzieci w wieku 6-10 lat. Uczestnicy poznają tajniki fotografii i animacji poklatkowej, tworzenia muzyki elektronicznej oraz nauczą się różnego rodzaju sztuczek wizualnych. Propozycje warsztatowe obejmują trzy ciągi zajęć: Translacje I, DoReMi, Atrakcje wizualne oraz dwie wycieczki. 

Translacje I to warsztat wprowadzający najmłodszych w świat fotografii i animacji poklatkowej. Zarejestrowane na Dolnym Mieście sytuacje dostarczą uczestnikom warsztatów materiału informującego o dawnym i współczesnym charakterze tej dzielnicy. Staną się też podstawą do kulturowej podróży do Turcji, z której pochodzi prowadzący zajęcia Serdar Centinkaja. Wrażenia z tej fotograficznej i międzykulturowej podróży zostaną przedstawione na wieńczącej zajęcia wystawie.

koncepcja i prowadzenie: Serdar Centinkaja

Z kolei zajęcia DoReMi zarażają muzycznym bakcylem. W czasie warsztatów uczestnicy będą odkrywać poszczególne warstwy utworów muzycznych, sami je tworzyć i przetwarzać. Zostaną wprowadzeni w świat rytmu, zapoznają się z podstawowymi technikami pracy d-jskiej i produkcji muzycznej. Na ten tydzień tir LKW Gallery zamieni się w salę koncertową, studio nagrań i dyskotekę. Warsztaty odbywają się pod hasłem: wystarczy podążać za swoją pasją i fantazją by było super! 
koncepcja i prowadzenie: Michał Wierzchowski

Atrakcje wizualne zapraszają do tworzenia iluzji, gry z perspektywą, światłem, technikami paraplastycznymi. Zajęcia mają na celu  uświadomienie bogactwa świat wizualnego, skłaniają do wyjścia poza płaszczyznę i metody odwzorowania. Wykorzystująca proste narzędzia i materiały, czasem wymagająca koncentracji i precyzji praca będzie prowadziła ku pełnym rozmachu, zaskakującym efektom.

koncepcja i prowadzenie: Elżbieta Okroy, Ewa Okroy

26.07-06.08.2010 turnus II

wiek: 6-10 lat

Techniki szablonowe, Ufotong/, Street Dance, wycieczki

Drugi turnus półkolonii adresowany jest do dzieci  w wieku 6-10 lat. Uczestnicy wybiorą się w podróż dookoła świat w poszukiwaniu motywów dekoracyjnych i roślinnych, kosmiczny rejs – odkrywając świat dźwięków, a na ziemię powrócą w rytmie roc′n′rolla, breakdance i dancehallu. Propozycje warsztatowe obejmują trzy ciągi zajęć: Techniki szablonowe, Ufotong, Street Dance  oraz dwie wycieczki.

Podczas pierwszego ciągu zajęć – Techniki szablonowe, formy dekoracyjne i roślinne z różnych stron świata  – Adam Jastrzębski podzieli się z uczestnikami swoimi pomysłami na pracę z szablonami. Nakładając na siebie kolejne warstwy, wspólnie odkryją "styl indyjski", czyli szablonową redakcję jednego z najstarszych motywów dekoracyjnych świat, znanego dziś jako "paisley", a przypominającego łezki na krawatach., zaś z wybranych wzorów odbijanych po osiach symetrii "perski dywan". Ostatnia kompozycja będzie się składać z elementów wypracowanych przez każdego uczestnika zajęć.

koncepcja i prowadzenie: Adam Jastrzębski

Warsztaty UFOtong/Translacje II poruszą wyobraźnię dźwiękową i plastyczną. UFOtong jest sekretną organizacją emigrantów z Kosmosu. Jednak w trakcie zajęć nie będziemy szukać odpowiedzi na pytanie, czy UFO istnieje. Odwołanie się do zjawiska latającego spodka umożliwi wyjście poza utarte schematy odbioru i wytwarzania dźwięku oraz obrazu, komunikacji. Pracując nad wspólnym dźwiękowo-architektonicznym modelem UFO, będziemy poszukiwać różnych indywidualnych sposobów postrzegania świata i wyrażania się. Zajęcia są skonstruowane na zasadzie gry.

koncepcja i prowadzenie: Anja Kaufman, Łukasz Szałankiewicz

Równolegle z pracami plastycznymi i muzycznymi uczestnicy będą również rozwijać dynamikę i swobodę ruchu oraz wyczucie rytmu w warsztacie Justyny Rekowskiej Street Dance. Młoda tancerka połączy elementy zaczerpnięte z młodzieżowej kultury tanecznej z nieodzowną jej dobrą zabawą!

koncepcja i prowadzenie: Justyna Rekowska

09.08-20.08.2010 turnus III

wiek 10-15 lat

Da. Ja. Tak, Kajakimy, Opowieści z Dolnego Miasta, wycieczki

Trzeci turnus półkolonii adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat. Uczestnicy będą mogli skosztować co nieco z wielokulturowego kotła w czasie warsztatów Da.Ja.Tak, a także poznać bliżej swoje najbliższe otoczenie – Dolne Miasto i nieodłączną od niego kulturę wodną. Propozycje warsztatowe obejmują trzy ciągi zajęć: Da.Ja.Tak/Translacje III, Kajakimy, Opowieści z Dolnego Miasta oraz dwie wycieczki.

Warsztat Da.Ja.Tak/Translacje III prowadzony przez podróżniczkę i językoznawcę Agatę Miloch, przedstawia język nie tylko jako medium komunikacji, lecz również jako formę ekspresji artystycznej. Warsztat nawiązuje do eksperymentów językowych awangardowych twórców, zwłaszcza z początku XX wieku. Rezultatem zajęć będzie stworzenie przez uczestników własnych kolaży językowych z elementami plastycznymi i dźwiękowymi. W ten sposób – abstrakcyjnie i kreatywnie – będą mogli wyrazić swoje osobiste doznania i myśli.

koncepcja i prowadzenie: Agata Miloch

Z kolei Kajakimy wyrasta z chęci zapoznania z morskimi i wodnymi pasjami bliskich sąsiadów LKW Gallery – Mariny, Klubu Ludzi Morza "Zejman" oraz klubu kajakowego. Zaczynając od opowieści, wspólnych prac plastycznych, gier i zabaw, udamy się w podróż po gdańskiej siatce wodnej, a na pamiątkę przygotujemy zestaw pocztówek.

koncepcja i prowadzenie: Elżbieta Okroy, Ewa Okroy

Cały cykl podsumują Opowieści z Dolnego Miasta, czyli interdyscyplinarne warsztaty, których wynikiem będzie ilustrowana opowieść o magicznych miejscach i historiach nieznanych. Uczestnicy zajęć w fotografii, rysunku i słowie przedstawią swoje wizje miejsca, w którym żyją, a następnie złożą  je w barwną książeczkę.

koncepcja i prowadzenie: Michalina Domoń

 

Exit mobile version