☰ menu

25.08-27.08.2010

9.08. – 27.08.10

Półkolonie z CKD dla dzieci

ze szkół podstawowych będą odbywać się w sierpniu:
I turnus: 9-13 sierpnia
II turnus: 16-20 sierpnia
III turnus: 23-27 sierpnia.

Od poniedziałku rozpoczęły się zapisy i wydawanie kart na sierpniowe zajęcia dla dzieci ze szkół podstawowych. "Półkolonie" są nieodpłatne. W ramach trzech godzin zajęć dzieci otrzymują słodką bułkę i soczki oraz atrakcyjny program:

– zajęcia z psami-terapeutami z Fundacji AMA CANEM
– warsztaty z iluzjonistą
– zajęcia w profesjonalnym studiu nagrań
– warsztaty "Podróż po krajach Unii Europejskiej" prowadzone przez Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Łodzi
– warsztaty z SE-MA-FORem:
1. 10 VIII 2010 – "Moja własna lalka" warsztat polega na krótkiej rozmowie na temat techniki animacji w filmie i konstrukcji lalek animacyjnych, przeanalizowaniu wraz z dziećmi kolejnych etapów powstawania lalki animacyjnej, zajęć plastycznych polegających na wykonaniu własnej lalki przy użyciu prostych materiałów (np.; plastelina, druciki, bibuła, cekiny, skrawki tkaniny itp.).
2. 19 VIII 2010 – "Zabawa w scenografa" warsztat składa się z projekcji filmu animowanego dla dzieci (np. Radostki, Mokra Bajeczka), rozmowy na temat roli i znaczenia scenografii w filmie i teatrze, zajęć plastycznych polegających na wykonaniu pomniejszonej scenografii , przy wykorzystaniu styropianu, plasteliny, patyczków, drucików itp.
3. 26 VIII 2010 –"Przygoda z animacją" warsztat polega na przybliżeniu dzieciom techniki animacjii poklatkowej, tworzenie krótkich filmików w tej technice, przy wykorzystaniu wcześniej stworzonych lalek i scenografii, projekcji filmów Se- ma- for′a (np."Piotruś i wilk").
– zajęcia plastyczne oraz rzemiosło artystyczne
– i inne….

www.ckd.miasto.zgierz.pl