☰ menu

Pokazy kuchni molekularnej oraz teatrzyk w Galerii Bronowice

sob.-niedz.
19.07-20.07.2014

W sobotę w godzinach 12-17.00 odbędą się pokazy kuchni molekularnej i carvingu w wykonaniu kucharzy z Krakowskiej Szkoły Restauratorów.

Natomiast w niedzielę – dla najmłodszych – teatrzyk „Kaczka Cudaczka".

W trakcie sobotnich pokazów kuchni molekularnej kucharze z Krakowskiej Szkoły Restauratorów zapewnią widzom niezwykłe doznania smakowe i… wzrokowe. Będzie to okazja, by spróbować potraw w formie kapsułek, koralików i pianek, mrożonych w ciekłym azocie, żelowanych lub smażonych w… wodzie. Każdy będzie mógł zmierzyć się ze specyficzną konsystencją dań i napojów, zupełnie nowymi smakami zamkniętymi w pozornie znanej dla nas formie oraz bogactwem zmian zachodzących na kuchennym blacie.

Dodatkowo, w przerwach pomiędzy pokazami, będzie można zobaczyć, jak zrobić niezwykłe dekoracje rodem z dalekiej Tajlandii. Dzięki carvingowi, czyli rzeźbieniu w owocach i warzywach za pomocą niezwykle ostrych noży, powstaną prawdziwe dzieła sztuki jadalnej.

O odpowiednią oprawę pokazów zadba były prezes Stowarzyszenia Polskich Kucharzy i Cukierników regionu Małopolski, długoletni szef kuchni restauracji „Wierzynek" – Zbigniew Kurleto we współpracy z Krakowską Szkołą Restauratorów.

Weekend zakończy „Kaczka Cudaczka"teatralna adaptacja jednego z najbardziej znanych wierszy Jana Brzechwy. Najmłodsi będą mieli okazję poznać perypetie niesfornej Kaczki i wraz z nią przypomnieć sobie zasady zdrowego odżywiania oraz codziennej higieny. Spektakl, pełen komicznych sytuacji i humoru słownego, będzie świetną okazją do wspólnej zabawy i włączenia widzów we współtworzenie widowiska.

Teatrzyk odbędzie się w niedzielę, 20.07, o godz. 16.00, na parterze Galerii. Czas trwania: ok. 40 min.

Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy!

Galeria Bronowice, Kraków ul. Stawowa 61