☰ menu

Podróże z Myszką Norką – zajęcia integracyjne

sob.
30.05.2015

Podróże z Myszką Norką to cykliczne zajęcia integracyjne, podczas których dzieci pełnosprawne i niepełnosprawne wspólnie poznają kulturę, tradycje i ciekawostki z różnych stron świata – od krajów naszych sąsiadów, po egzotyczne kraje Afryki czy Azji.

Zajęcia łączą edukację z twórczą zabawą. Każde spotkanie jest bezpłatne i trwa ok. godziny. Wstęp wolny!

30 maja 2015 (sobota), godz. 14.00 – 15.00, Biblioteka 7 Kontynentów, parter

Dolnośląska Biblioteka Publiczna – Rynek 58, Wrocław

Klub Myszki Norki działa w ramach Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą" od 2002 roku. Główne działania Klubu mają na celu integrację dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych oraz wyrównywanie szans w dostępie do kultury, edukacji i sportu. Zadania te są realizowane poprzez organizację bezpłatnych zajęć oraz imprez dla dzieci w wielu miastach, m.in. we Wrocławiu. Taki charakter mają też zajęcia z cyklu „Podróże z Myszką Norką". Integracja pozytywnie wpływa na rozwój dzieci: dzieci pełnosprawne uczą się tolerancji, wrażliwości i odpowiedzialności, natomiast dzieci niepełnosprawne nabierają pewności siebie, zyskują poczucie akceptacji i pokonują bariery w kontaktach z rówieśnikami.