☰ menu

Podróże z Myszką Norką – o życiu dzieci w Surinamie

sob.
25.04.2015
Zajęcia są organizowane we współpracy z projektem Kolorowe Dzieci prowadzącym akcję Ambasada Tolerancji.

„Podróże z Myszką Norką" to cykliczne zajęcia integracyjne, podczas których dzieci pełnosprawne i niepełnosprawne wspólnie poznają kulturę, tradycje i ciekawostki z różnych stron świata – od krajów naszych sąsiadów, po egzotyczne kraje Afryki czy Azji. Zajęcia łączą edukację z twórczą zabawą. Każde spotkanie jest bezpłatne i trwa ok. godziny.

Klub Myszki Norki działa w ramach Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą" od 2002 roku. Główne działania Klubu mają na celu integrację dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych oraz wyrównywanie szans w dostępie do kultury, edukacji i sportu. Zadania te są realizowane poprzez organizację bezpłatnych zajęć oraz imprez dla dzieci w wielu miastach, m.in. we Wrocławiu. Taki charakter mają też zajęcia z cyklu „Podróże z Myszką Norką".

Integracja pozytywnie wpływa na rozwój dzieci: dzieci pełnosprawne uczą się tolerancji, wrażliwości i odpowiedzialności, natomiast dzieci niepełnosprawne nabierają pewności siebie, zyskują poczucie akceptacji i pokonują bariery w kontaktach z rówieśnikami.

Klub Myszki Norki
Zajęcia integracyjne
25 kwietnia 2015 (Sobota)
godz. 14:30 – 15:30