Miecze fascynują nie tylko naukowców i kolekcjonerów. Niemal każdy w dzieciństwie wcielał się w rolę rycerza czy wojownika. Co jest takiego w mieczach, że wszyscy ulegają ich urokowi?
Jeżeli chcesz podejrzeć jak pracują archeolodzy oraz jaką bronią posługiwali się wojownicy z epoki brązu, zapraszamy na „Piknik archeologiczny”. To „żywa” lekcji najdawniejszej historii. Tylko u nas najmłodsi miłośnicy archeologii mogą wziąć udział w zaimprowizowanych wykopaliskach, podczas których, jak profesjonalni archeolodzy, będą mogli odnaleźć archeologiczne skarby. Uczestnicy warsztatów pod okiem muzealnych archeologów zgłębią tajniki pracy i umiejętności potrzebne w wykonywaniu tego zawodu: poznają techniki badań, samodzielnie zbadają wykop, sporządzą prawdziwą archeologiczną dokumentację, a w nagrodę każdy będzie mógł samodzielnie wykonać miecz. Jedyny i niepowtarzalny! Taki, który można zabrać ze sobą do domu. Czy trzeba więcej, by spędzić fantastyczne czerwcowy sobotni czas z dziećmi?
data: 2 czerwca 2018 (sobota), godz. 12.30
miejsce: ogród muzealny, ul. W. Korfantego 34
prowadzą: Beata Badura, Małgorzata Kapczyńska i Wojciech Kawka
wstęp: 5 zł
zapisy na zajęcia: tel. 32 281 82 94, w. 127
warsztaty przeznaczone są dla dzieci powyżej 4 roku życia
więcej o wystawie czasowej „(Nie)znana historia. Miecz z Kielczy”: http://muzeum.bytom.pl/?event=pod-znakiem-miecza-piknik-archeologiczny-2018-warsztaty-dla-dzieci&event_date=2018-06-02