☰ menu

RUBINOWY KSIĄŻĘ – przedstawienie dla dzieci
(bilety na miejscu)

Spektakl dla dzieci  w ramach projektu Poczuj Teatr w Aleksandrowie Łódzkim,
Historia rodem z „Baśni tysiąca i jednej nocy”. Tajemniczy rubinowy książę zabija smoka i rozkochuje w sobie księżniczkę Fatimę.Ciekawska dziewczyna postanawia poznać sekret jego pochodzenia…Spektakl przeplatany jest orientalną muzyką, przybliża widzom egzotykę wschodu. Barwne, piękne kostiumy i scenografia w pełni oddają baśniową atmosferę. Wesoło przedstawione niektóre wątki spektaklu, zapewniają dobrą zabawę. Baśń uczy, że nadmierna ciekawość, brak poszanowania dla czyichś sekretów i wścibstwo, mogą czasem zgubić.

Mówi Elżbieta Grochulska z Partnerstwa na Recz Aleksandrowa Łódzkiego – "Poczuj Teatr "pod takim hasłem przebiegać będzie w Aleksandrowie Łódzkim Święto Teatru, wpisujące się w obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. Obchody organizuje Partnerstwo na rzecz Aleksandrowa Łódzkiego wspólnie z Biblioteką Publiczną im. Jana Machulskiego, Młodzieżowym Domem Kultury oraz zaprzyjaźnionymi instytucjami i artystami, a finansowo wspiera Urząd Miejski w Aleksandrowie.

Celem przedsięwzięcia jest rozwinięcie zainteresowań mieszkańców naszej gminy teatrem, rozbudzenie ekspresji twórczej, zainspirowanie do twórczości artystycznej, odkrywanie i doskonalenie umiejętności aktorskich, rozbudzenie potrzeby obcowania ze sztuką teatralną, integracja środowiska osób zainteresowanych własnym rozwojem, poszukujących interesujących sposobów na wyrażanie swojej ekspresji oraz sposobów na aktywne i kreatywne spędzanie wolnego czasu.

Jest to trzecie spotkanie z Teatrem w Aleksandrowie; ponieważ projekty realizowane dotychczas cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ( udział w nim wzięło ponad 800 osób) postanowiliśmy na stałe włączyć obchody Międzynarodowego Dnia Teatru do naszego kalendarza pod hasłem "Poczuj Teatr"
W marcu Teatr zawładnie naszym miastem, będzie głównym bohaterem wielu interesujących wydarzeń: będą wystawy, koncert, spektakle, warsztaty teatralne. Do naszego przedsięwzięcia zaprosiliśmy zaprzyjaźnionych z nami artystów, twórców, fachowców.