☰ menu

Pociągiem po Warszawie

niedz.
28.04.2013
W II części zajęć zapraszamy do wnętrza kamienic Strony Dekerta. Tam porozmawiamy o historycznych oraz współczesnych dworcach kolejowych Warszawy. Poznamy ich historię, ich wygląd, dowiemy się kiedy pojawiły się na mapie stolicy oraz co znajduje się dziś w tych miejscach. Poznamy także szczegóły podróżowania; jak wyglądały bilety, ile kosztowały a także kto i w jakieś klasie mógł zajmować miejsce. Dowiemy się również jaka jest różnica pomiędzy dworcem czołowym a przelotowym. Na zakończenie zaś zgłębimy historię warszawskiej kolei podziemnej-metra.

W III części zajęć rodzice wraz ze swoimi pociechami rozpoczną zajęcia plastyczne, podczas których każdy zaprojektuje własną lokomotywę. Będziemy mieli do dyspozycji materiały plastyczne a po zajęciach każdy będzie mógł zabrać swoją pracę do domu.

Uwaga! Spacer zacznie się pod pomnikiem Syrenki na Rynku Starego Miasta. Wcześniej należy nabyć bilet w kasie muzealnej (Rynek 42). Jednocześnie prosimy o pozostanie w pomieszczeniu sklepowym do momentu rozpoczęcia zajęć.

 Czas trwania: od godz. 11:00 do 13:00
 Termin zajęć: 28 kwietnia 2013 r. (niedziela)
 Maksymalna liczba uczestników: 25 osób (dzieci i rodzice)
 Bilet: 10 zł od dziecka, rodzice zwolnieni od opłat (bilety do kupna w kasie przy Rynku Starego Miasta 42)