☰ menu

Pobierz materiały: Bezpieczne Domy – Przyjazne Miasta

Pobierz materiały: Bezpieczne Domy - Przyjazne Miasta
pon.-czw.
26.10-24.12.2020

Projekt „Bezpieczne Domy – Przyjazne Miasta”  został stworzony z myślą o  dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W ostatnich miesiącach stworzyliśmy trzy nowe bajki o przygodach kotki Toli, sówki Poli i psa Urwisa w trzech  różnych państwach – Etiopii, Nepalu i Argentynie. Bohaterowie napotkają trzy rodzaje miast: miasto aspirujące do miana miasta przyjaznego, miasteczko zniszczone trzęsieniem ziemi oraz miasto z rozległą enklawą biedy (tzw. slumsem). Wspólnie  poszukają rozwiązań, które  poprawią   warunki życia ludzi w poszczególnych miastach.

Książkę z bajkami będzie można wkrótce kupić w naszym sklepiku, a na razie możecie bezpłatnie wysłuchać bajek na naszym kanale Youtube i to w wykonaniu cudownej Krystyny Czubówny!

A oto i bajki:

1. Konkurs na przyjazne miasto, czyli bajka o działaniu na rzecz wspólnego celu (bajka o zrównoważonych miastach, o tym co to znaczy, o przyjaźni i otwartości na innych);

2. Przyjaźń na końcu świata, czyli bajka o pomocy (bajka o współpracy, wolontariacie i niesieniu pomocy);

3. Budujemy bezpieczne domy (bajka o pomocy, warunkach życia w oddalonych zakątkach naszej planety, przyjaźni i współpracy).

Dodatkowo do każdej bajki powstały materiały edukacyjne – pomysły na gry i zabawy z dziećmi. Książkę ze scenariuszami, tworzyliśmy w taki sposób, aby  dzieci mogły działać, tworzyć, szukać i poznawać ważne zagadnienia. Znajdziecie tu sporo fajnych inspiracji na spędzanie wolnego czasu z dzieckiem. Będziecie mogli wykorzystać piosenki, prezentacje, karty zadań, zdjęcia oraz instrukcje do gier, które w mądry, ciekawy i pełen empatii sposób przybliżą dzieciom 4 ważne tematy:

PRZYJAZNE MIASTO: Co to takiego przyjazne miasto? Jakie ma cechy? Czy możemy coś zrobić by nasze osiedle lub dzielnica była przyjazna?

KLĘSKA ŻYWIOŁOWA: Jakie znamy rodzaje klęsk żywiołowych? Jak susza, powódź czy trzęsienie wpływa na życie moich dalekich kolegów i koleżanek?

BEZPIECZNY DOM: Czy w Europie, Afryce lub na Arktyce dom oznacza to samo? Z czego tworzone są domy? Jak wyglądają? Jakie cechy posiadają?

SLUMSY: Kto mieszka w slumsach? Czy w slumsach jest woda, prąd i ulice?

Scenariusze możecie pobrać na naszej stronie.

Dlaczego warto skorzystać z materiałów? 

  • Po pierwsze, projekt „Bezpieczne Domy – Przyjazne Miasta” otrzymał Honorowy Patronat Rzecznika Praw Obywatelskich, co świadczy o uniwersalności jego posłania.
  • Po drugie, projekt otrzymał Nagrodę Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego „Produkt ekologiczny 2020”, a to oznacza, że docenili go eksperci.
  • Po trzecie, otrzymaliśmy setki pozytywnych opinii na temat projektu od nauczycieli z całej Polski, a to oznacza, że materiały edukacyjne zainteresowały i zaangażowały naszych głównych odbiorców – dzieci.

Dodatkowo powiemy tylko, że podobnego rodzaju projektów nie ma dużo na polskim rynku, szczególnie jeśli chodzi o dzieci w tak młodym wieku. Jeśli więc chcecie wychować dzieci na ciekawych świata, z otwartym umysłem i  pełnych empatii, skorzystajcie z gotowych pomysłów i wypróbujcie je.

Projekt „Bezpieczne Domy – Przyjazne Miasta” powstał we współpracy z Habitat for Humanity Polska i jest częścią wielkiego projektu dot. mieszkalnictwa Build Solid Ground, finansowanego przez Unię Europejską.

Exit mobile version