☰ menu

Planujesz wyjechać do Wietnamu, lecz wciąż się zastanawiasz? Zobacz, co stracisz, jeśli się nie zdecydujesz

Wyjazd do Wietnamu jak zorganizować
niedz.-pon.
17.06-25.06.2018
Wakacje coraz bliżej, a Ty wciąż nie wiesz, dokąd chciałbyś się wybrać w tym roku? Nie martw się – poniższy tekst podpowie Ci, dlaczego powinien być to akurat Wietnam. Takiego kierunku wakacyjnej podróży na pewno nie pożałujesz!

Czym nas zachwyca Wietnam?

W Polsce spotkać możemy całkiem sporo Wietnamczyków. Co nie oznacza, że wiedza o tym kraju jest rozpowszechniona. Kultura wietnamska przenika do Polski przede wszystkim za sprawą kuchni. I w zasadzie na tym się kończy. Warto więc do podróży do Wietnamu nieco lepiej się przygotować.

Tradycyjna kultura wietnamu opiera się na społeczeństwie miast i wsi, intelektualistach, pamięci o licznych wojnach, które dotknęły kraj na przełomie kolejnych wieków. Dla Wietnamczyków, podobnie jak dla Polaków, ważna jest rodzina i życiowa harmonia. Jeśli chodzi o religię, to dominuje tu chrześcijaństwo, ale sporym powodzeniem cieszy się też buddyzm. Także i ten aspekt zbliża Wietnamczyków do Polaków. W państwie tym podchodzi się dość swobodnie do instytucji małżeństwa – niektórzy posiadają dwie żony.

Wietnam to kraj o zapierających dech w piersiach widokach. Specyficzne stroje, trójkątne nakrycia głowy, kolorowe miasta i bazary przyciągają turystów z całego świata, chcących poznać inną kulturę i kuchnię.

Azjatyckie korzenie i azjatycka gościnność

Wietnamczycy są narodem szalenie gościnnym. Są szczególnie ufni względem Europejczyków i Amerykanów. Jeśli chcesz dobrze poznać azjatyckiego ducha, zajrzyj do wietnamskich miast i miasteczek, wyjdź na ulice, przejdź się obok kolorowych lampionów i posil się na jednym z tutejszych stoisk z jedzeniem. Chłoń wietnamski styl życia i ciesz się z każdej chwili tu spędzonej. Wszystko wskazuje na to, że wakacje mogą być najwspanialszymi wakacjami Twojego życia. Jeśli Wietnam wydaje Ci się atrakcyjnym kierunkiem podróży, być może w kolejnym roku zechcesz wybrać się do Tajlandii

Jakie smaki są charakterystyczne dla Wietnamu?

W Wietnamie chętnie jada się sos rybny, a roczna wielkość jego produkcji wynosi aż 17 milionów litrów. Warto zaznaczyć, że ze względu na swój specyficzny zapach, sos ten może nie posmakować każdemu i być może nie od razu stanie się czymś oczywistym. Będąc w Wietnamie, nie można również nie spróbować zupy Pho – znanej wielu Polakom, którzy kiedykolwiek stołowali się w wietnamskich barach.