☰ menu

Pikniku Artystyczny
niedz.
24.06.2018

Zaczynamy! W pierwszą wakacyjną niedzielę 24.06 w ogrodzie Ośrodka Kultury Górna będziemy tropić kulturę poprzez wybryki artystyczne i eksperymenty ze sztuką. Będziemy bawić się głosem, tworzywami i barwami, rzeźbić płasko i wypukle, budować i demontować. Będziemy się brudzić, cieszyć i oczy ze zdumienia przecierać. I nie będziemy patrzeć na to, ile kto ma lat.

W programie od g. 11.00:
* Akcje malarskie
* Galanty gwara / warsztat beat box
* Miejski relief / warsztat z frotażu
* Odciski Łodzi / gipsowe odlewy śladów miasta
* Tańce i hulańce
Finał g. 16.00:
*Pokaz iluzji z willą Otto Haesslera w tle / zaprasza Filip Piestrzeniewicz.

W międzyczasie i bezustannie:
radosne zabawy twórcze – dla małych, dużych i nawet już całkiem dorosłych dzieci. Ubierzcie się tak, by nie było Wam żal się pobrudzić.
Towarzyszy nam kawiarenka: Cafe Kreatoora z Księżego Młyna

Miejsce: Ośrodek Kultury Górna, ul. Siedlecka 1
Termin: 24.06. (niedziela) g. 11-17.

Plac Zabaw Twórczych. Na tropie kultury

Szalona podróż ze sztuką, wielkoformatowe instalacje, warsztaty beat box, akcje malarskie i podchody fotograficzne – to tylko niektóre z kilkunastu atrakcji, jakie przygotowuje Ośrodek Kultury Górna w ramach „Placu Zabaw Twórczych”. Jest to już czwarta edycja cyklu wydarzeń wakacyjnych dla dzieci, młodzieży i rodzin. Artystyczne wybryki i eksperymenty ze sztuką realizowane będą przez łódzkich artystów i edukatorów na Górnej, Olechowie i na Księżym Młynie. Pierwsze wydarzenie zaplanowane jest na niedzielę 24 czerwca 2018 w ogrodzie przy Siedleckiej 1.

Dla najmłodszych to czas pełen twórczych wyzwań i czerpania radości z obcowania ze sztuką. Dla dorosłych to okazja, by poprzez wspólną zabawę doskonalić umiejętność współodczuwania i komunikacji z dziećmi. To przede wszystkim wspaniale spędzony razem czasem.

Czwarta edycja „Placu Zabaw Twórczych” inspirowana jest dziedzictwem kulturowym Łodzi. „Każde wydarzenie będzie artystyczną przygodą. Uczestnicy będą tropić kulturę w różnych przestrzeniach Łodzi, inspirując się osiedlami, pałacami, fabrykami, ale też językiem, rzemiosłem i lokalną historią”– tłumaczy Agata Dawidowicz, dyrektor Ośrodka Kultury Górna. „Wykorzystamy w pracy twórczej zarówno techniki malarskie, jak i nowe media. Pokażemy, że sztuka może być funkcjonować w codziennych sytuacjach i okolicznościach. Przyświeca nam motto Stephen’a Wright’a »Nie pytaj, co to znaczy, zapytaj, jak tego użyć!«” – dodaje Dorota Schreiber, koordynatorka projektu.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Urzędu Miasta Łodzi, tegoroczna edycja „Placu Zabaw Twórczych” trwać będzie przez całe wakacje. Ogółem zaplanowano 15 wydarzeń na terenie Górnej oraz na osiedlach Księży Młyn i Olechów, w tym dwa pikniki – otwierający i finałowy.

Organizator:
Ośrodek Kultury Górna