☰ menu

Piłkarska Liga Przedszkolaka

niedz.
22.11.2015

Ale rodzice z UKS Wilanowskie Wilki postanowili zintegrować lokalną społeczność i zorganizować imprezę, podczas której będą mogły bawić się i rywalizować na sportowo dzieciaki ze wszystkich publicznych placówek dzielnicy!

To inicjatywa, która pozwala dzieciakom w praktyce nauczyć się nie tylko zasad fair play i przyjaznej rywalizacji, ale i zobaczyć, jak w praktyce działa społeczeństwo obywatelskie. Rodzice z Wilanowa zadają kłam stereotypowemu wyobrażeniu o "bezwolnych lemingach" – biorą sprawy w swoje ręce i sami organizują imprezę dla dzieci, także tych, których rodziców nie stać na opłacanie kosztownych zajęć dodatkowych.

Dlaczego to ważne? Bo pokazujemy dzieciakom, że warto dbać o siebie i swoje zdrowie od najmłodszych lat. Bo robimy to sami, bez wsparcia wielkich marek i dużych pieniędzy. Bo to rodzinna impreza, pierwsza taka w Polsce!

Temu pomysłowi przyklasnął burmistrz Wilanowa

, który funduje nagrodę główną dla zwycięskiej drużyny oraz złote medale – dla wszystkich uczestników imprezy. Przed rozgrywkami odbędzie się bowiem część sportowa, na którą zaproszone są wszystkie dzieci i ich rodzice. Animatorzy poprowadzą zabawy dla najmłodszych, a profesjonalni trenerzy – sportową rozgrzewkę dla wszystkich chętnych dzieciaków. To dobra okazja, by zintegrowały się całe rodziny – rodzice Wilków chcą się lepiej poznać, bo jako zaprzyjaźnieni sąsiedzi, mogą razem dbać o sprawy swoich dzieci – zdrowy tryb życia, bezpieczne zabawy, a także rozmowy z miastem w sprawie szkół, przedszkoli, żłobków i dróg.

Co ważne, nagrody dla zawodników fundują małe, lokalne firmy – księgarnia, sala zabaw, sklep z zabawkami, bo wszyscy są tu sąsiadami.

O kawę i herbatę zadba lokalna kawiarnia, a napoje i przekąski dla sportowców – również lokalny sklep.

Zapraszamy Państwa do zapowiedzenia tej inauguracyjnej imprezy, ale i do odwiedzenia nas w najbliższą niedzielę w hali sportowej przy Wiertniczej 26.

Startujemy z zabawą dla najmłodszych o godz. 11:00; o godz. 12:30 rozpocznie się turniej piłkarski, a o 13:00 – ceremonia pucharowa.

UKS Wilanowskie Wilki to klub sportowy zrzeszający przedszkolaki – gramy w piłkę, żeglujemy, ćwiczymy karate, tańczymy i jeździmy na nartach.

Nasz fanpage: https://www.facebook.com/UKS-Wilanowskie-Wilki-1653824334887395/?fref=photo