☰ menu

01.06.2012

1.06.12
godz. 14.00 – 20.00

Zapraszamy do Parku Miejskiego na Piknik Rodzinny z okazji Miejskiego Dnia Dziecka!

• Kącik plastyczny
– szaleństwo z koralików
– malujemy tekturowe miasto
– zabawy plastyczne
– malowanie buzi i modelowanie baloników

• Kącik bajkowy
– „Opowiadacze Świata"
– teatr na podwórku, czyli spektakle w wyk. Teatru PACUĆ: godz. 15.00-15.45 „O Romusiu, o Emilce i zielonej koniczynce", godz. 16.30-17.15 „Car kruków", godz. 18.30-19.15 „Wróbelek Elemelek "

• Kącik muzyczny
– bębniarze
– warsztaty robienia instrumentów

• Kącik bańkowy – pokazy baniek mydlanych

• Scena – konkursy i zabawy dla dzieci, występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów muzycznych i tanecznych

• Ponadto w przestrzeni Parku Miejskiego: bajkowe postacie (Kubuś Puchatek, Kłapouchy, Prosiaczek), Jeż ze Zgierza, szczudlarze i klauni

• Stoiska: Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Mała Psychologia, Urwisowo. pl, Centrum Podologiczne na Zdrowiu (diagnoza stóp)

• Zamki dmuchane, karuzele

godz 9.00-20.00
AKCJA „OD NAS – DLA WAS"

Akcja kończąca Tydzień Janusza Korczaka w Zgierzu: „Od nas dla Was" – zbiórka słodyczy, zabawek oraz materiałów plastycznych (nowych) połączona z rysowaniem listów-życzeń z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka dla dzieci z Ośrodka dla Uchodźców „Orchidea" w Grotnikach.
Zachęcamy Państwa do pochylenia się na naprawdę trudnym losem dzieci-uchodźców, które żyją tak blisko nas, które nie mogą żyć w swojej ojczyźnie, których los nie zależy ani od nich, ani od ich rodziców…. Dzieci, które widziały i doświadczyły rzeczy, których nie powinny widzieć i doświadczać. Niech poczują czym jest Międzynarodowy Dzień Dziecka! LICZYMY NA WAS!
Dary można przynosić 1 czerwca w godz. 9.00-20.00 do Parku Miejskiego, na stoisko CKD. Akcję organizujemy wspólnie ze Stowarzyszeniem "Wielokulturowy Zgierz"