Prócz koncertów w Krakowie CC wystąpi także w Starym Sączu jako gość tamtejszego Festiwalu Muzyki Dawnej.
Koncertowe lato rozpocznie się 4 lipca programem zatytułowanym Sturm und Drang. To nietypowe przedsięwzięcie nosi także miano Pikniku symfonicznego
Wymagającym dla solistów, ale wspaniałym dla publiczności będzie cykl Walcz o pieśń, który zainauguruje 7 lipca związana z Capellą Cracoviensis sopranistka Michalina Bienkiewicz, której towarzyszyć będą Olga Mytnik (fortepian) i Aleksandra Śnieżek (wizualizacje). W ramach cyklu trzech koncertów wystąpią także alcistka Helena Poczykowska przy akompaniamencie Mariusz Grochowskiego (altówka) i Weroniki Krówki (fortepian) oraz baryton Sebastian Szumski, także z Weroniką Krówką. Cykl Walcz o pieśń to próba wyzwolenia ze świata opętanego wszechobecnym nawałem dźwięków. Przypomnienia tego, co potrafi zatrzymać czas, oczarować subtelnością, porwać metaforą. A także naturalności – piosenka towarzyszy człowiekowi tak samo w podczas wykwintnych kameralnych wieczorów, jak skubania gęsi. W repertuarze koncertów, które odbędą się 7, 14 i 21 lipca o 21:00 w postindustrialnym wnętrzu BALu na Zabłociu przy ulicy Ślusarskiej 9 znajdą się pieśni m.in. Clary i Roberta Schumannów, Richarda Straussa i Gustava Mahlera.
Obok własnych koncertów Capella Cracoviensis wystąpi także podczas dwóch ważnych lipcowych wydarzeń muzycznych – Festiwalu Muzyki Polskiej i Starosądeckiego Festiwalu Muzyki Dawnej. Podczas obu tych projektów zaprezentuje dwa arcydzieła polskiej muzyki – dwuaktową, wileńską wersję opery Halka Stanisława Moniuszki (8 lipca o 19:00 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego) oraz Requiem na śmierć króla Stanisława Augusta Józefa Kozłowskiego (12 lipca w Starym Sączu).