☰ menu

Piknik Naukowo-Technologiczny Pik-Tech

Piknik Naukowo-Technologiczny Pik-Tech
sob.
15.09.2018

Piknik Naukowo-Technologiczny „PikTech”, zorganizowany z okazji 10-lecia Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”, pozwoli wszystkim zainteresowanym zetknąć się z światem nauki, nowych technologii i przede wszystkim – dobrą zabawą!  W ramach atrakcji piknikowych nie zabraknie pokazów naukowych, licznych aktywności sportowych i dużej ilości dobrej rozrywki. Będzie naukowo, będzie muzycznie, będzie rozrywkowo.

WSTĘP WOLNY, dostęp do atrakcji bezpłatny!

 14:00 – rozpoczęcie pikniku, otwarcie wszystkich atrakcji
 14:30 – 19:30 koncerty laureatów konkursu „Nowe Gliwice – Nowe Brzmienia”
 14:30 – 15:30 – zespół Double Blind
 15:30 – 16:30 – zespół Koszau
 16:30 – 17:30 – zespół Clumsy Warlocks
 17:30 – 18:30 – zespół Kurczat
 18:30 – 19:30 – zespół St. James Hotel
 20:00 – koncert zespołu Lao Che

W ramach pikniku odwiedzić będzie można:

LABORATORIUM POD CHMURKĄ.


Eksperymenty, doświadczenia laboratoryjne warsztaty, które najmłodsi uczestnicy i całe rodziny będą mogli przeprowadzać razem z naukowcami i studentami Politechniki Śląskiej.
W programie: prezentacja metody i zastosowanie analizy ruchu oka, warsztaty malarskie „Dom pełen powietrza”, geometria sznurkiem szyta, samochód elektryczny, zabawa interaktywna dla dzieci przy użyciu sprzętu geodezyjnego, kuchnia molekularna, mózgomania, bezzałogowce, oprogramowania i symulatory.

Partnerzy wydarzenia: Politechnika Śląska.

NAMIOT WYOBRAŹNI.
Jak mówił Albert Einstein „Wyobraźnia ważniejsza jest od wiedzy” i bazując na tej sentencji chcemy zabrać małych odkrywców w świat magicznych technologii. Interaktywne zajęcia z animatorami będą okazją do niezapomnianej zabawy połączonej ze zdobywaniem cennej wiedzy.
W programie m.in. pokazy dronów, robotów, warsztaty konstruktorskie, prezentacja nowoczesnego systemu rozpoznawania twarzy oraz nowoczesnego monitoringu miejskiego i wiele innych. Mali artyści będą mogli coś „zmalować”, na kolorowankach 3D, a później „ożywić” za pomocą specjalnej aplikacji.

Partnerzy wydarzenia: Biblioteka Miejska, Śląska Sieć Metropolitarna, VALMET, Snap Outdoor – 8A, EMT-Systems.

MASZYNOWNIA WYOBRAŹNI.
Organizatorzy Pikniku zapraszają uczestników do odnowionej maszynowni dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Gliwice” celem zwiedzania Oddziału Odlewnictwa Artystycznego Muzeum w Gliwicach. Wyjątkowo bogate zbiory odlewów artystycznych powstałych w Królewskiej Odlewni Żelaza, interaktywna, multimedialna ekspozycja, której zwiedzanie jest swego rodzaju wyprawą do innego świata, innego czasu i przestrzeni: dawnych zakładów przemysłowych, dawnych Gliwic i Śląska, dawnego stylu życia. Ponadto Wszyscy chętni przez cały dzień będą mogli malować gipsowe repliki żeliwnych medalionów z wizerunkami królowych, księżniczek oraz artystek znanych w XIX wieku.

Partnerzy wydarzenia: Oddział Odlewnictwa Artystycznego Muzeum w Gliwicach.

PRZYSTANEK W STREFACH TECHNOLOGICZNYCH – POZNAJMY SIĘ!
Organizatorzy i firmy wysokich technologii, które zdobywają rynki międzynarodowe, z punktem dowodzenia na terenie „Nowych Gliwic” zapraszają na fascynującą podróż w świat wysokich technologii.
W programie m.in. zwiedzanie serwerowni, symulator lotu dronem, pokazy lotu dronów, a także atrakcje dla najmłodszych składanie papierowych samolotów, dmuchańce, zjeżdżalnie. Ciekawscy będą mogli znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące dronów, ich budowy, a mądralińscy spróbować swoich sił w quizie na temat zdrowia.

Partnerzy wydarzenia: Śląska Sieć Metropolitarna, Flytronic, Kamsoft.

MIASTECZKO HULANEK I SWAWOLI
Pod okiem animatorów, najmłodsi będą mogli uczestniczyć w integracyjnych, wspólnych harcach na świeżym powietrzu. Trzeba będzie pogłówkować, a czasem się zmęczyć. Pobudzimy zmysły, rozśmieszymy oraz zrobimy małe czary-mary. Odrobina szaleństwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła!
W programie, m.in. miasteczko cyrkowe, pokaz szczudlarzy, spotkanie z karykaturzystą, pokaz iluzji, fotobudka oraz przejażdżki na kucyku. Będzie można spróbować swoich sił w balansowaniu na linie, żonglerce, ściance wspinaczkowej, jazdy na monocyklu i bicyklu. Ale to nie wszystko! Chętnych zapraszamy także do wyścigów zdalnie sterowanych samochodów wydrukowanych w technologii 3D oraz do wykonania biżuterii z elementów wydrukowanych w technologii 3D. Wszyscy zainteresowani będą mogli stanąć oko w oko z himalaistą Januszem Gołąbem.

 

więcej informacji: TUTAJ

Exit mobile version