☰ menu

Pierwsze Piaseczyńskie Targi Edukacyjne Edu Fun Family

sob.
23.03.2013

Będzie można dowiedzieć się, jak przygotować dziecko do wyzwań pierwszej klasy podstawówki czy jak je wspierać przy wyborze gimnazjum. Będzie można poznać miejsca w Piasecznie i okolicach, gdzie warto rozwijać talenty, nauczyć się grać na gitarze, gdzie ćwiczyć języki obce lub uczyć się tańczyć, czy gdzie skorzystać z poradni psychologicznej albo jeździć na gokartach! Wszystko skupione będzie pod jednym dachem w Hali GOSiR w Piasecznie.
W strefie zabaw i nauki młodzież i dzieci wezmą udział w ciekawych warsztatach m.in. z ekologii, kaligrafii, robotyki, będą też zabawy ze sztuką cyrkową i zajęcia kreatywne. Na scenie targowej zaprezentują się przedszkola i szkoły, kluby fitness. Barwy całości dodadzą występy taneczne zespołu Grawitacja i spektakl „Dziadek do orzechów" przygotowany przez Teatr Królewski z Wilanowa. Na odwiedzających targi czekają także konkursy z nagrodami. Zapraszamy mieszkańców do odwiedzania targów całymi rodzinami. Wstęp jest wolny, nie będzie pobierana opłata za bilet, a atrakcji nie zabraknie.

Skąd pomysł na targi edukacyjne w Piasecznie?
Wziął się z własnych doświadczeń jednej z mieszkanek Józefosławia. – Kilka lat temu wybierałam przedszkole dla mojej córeczki i odwiedziłam ponad dziesięć placówek, co zajęło mi mnóstwo czasu. – mówi Monika Stasiak z Agencji do Zadań Specjalnych, pomysłodawca i organizator targów. – W tym roku czeka mnie i wielu rodziców z Piaseczna i okolic decyzja wyboru szkoły podstawowej i zajęć pozalekcyjnych dla swoich pociech. Postanowiłam, że tym razem, przedszkola, szkoły i organizatorzy zajęć mogą wyjść z informacją do nas. W tym celu organizuję pierwsze Targi Edukacyjne w Piasecznie. Sami rodzice również będą mogli podjąć decyzje o wybraniu dla siebie ciekawych propozycji zajęć twórczych, rozwijających ich pasje – tłumaczy ideę przedsięwzięcia pani Monika.

Edukujemy ekologicznie – akcje towarzyszące targom Edu Fun Family

Sponsorem pierwszych targów edukacyjnych zostało Przedsiębiorstwo usług komunalnych SITA Piaseczno, która aktualnie przeprowadza kampanię promującą mobilne punkty zbiórki odpadów segregowanych na terenie gminy Piaseczno. Organizator targów włącza się do tej akcji i promuje ją na swoich ulotkach reklamowych pod hasłem: „Rodzice i dzieci segregujcie śmieci!".
Goście targowi będą mogli przyczynić się do zadbania o czyste powietrze w naszej okolicy przybywając licznie do hali GOSiR piechotą: „Na targi edukacyjne z wielką ochotą przychodzimy całymi rodzinami piechotą!". Dodatkowo Fundacja Eco Choice z Piaseczna, organizator warsztatów ekologicznych „Niezłe jaja", nagrodzi osoby, które przyniosą na targi zużyte baterie.

Zapraszamy wystawców

Pomysłodawca i organizator targów: Monika Stasiak Agencja do Zadań Specjalnych
Patronat Honorowy – Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, www.piaseczno.eu
Sponsor targów: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych SITA Piaseczno Sp. z o.o.
Wsparcie informacyjne: Biuro Promocji i Informacji Gminy
Partnerzy wspierający: Fundacja Dialog-Edukacja-Kultura, Portal Wspólne razem, www.wspolnerazem.pl, Klub Sportowy Grawitacja, Studio Furia – grafika komputerowa, www.studiofuria.com.pl
Partner techniczny: GOSiR
Partner promocyjny: Centrum Kultury w Piasecznie
Patroni medialni: RADIO KOLOR, „Nad Wisłą", „Gazeta Piaseczyńska", iTV Piaseczno,

PROGRAM WYDARZEŃ na SCENIE PIERWSZYCH PIASECZYŃSKICH TARGÓW EDUKACYJNYCH EDU FUN FAMILY

Scenariusz Pierwszych Piaseczyńskich Targów Edukacyjnych:
Sobota 23 marca br.
Godz. 10.00 – 10.05.
Powitanie wystawców i gości, dwa słowa od pomysłodawczyni targów,
oficjalne otwarcie targów przez Burmistrza Gminy

Godz. 10.15 – 10.20
Zespół taneczny Grawitacja – występy solo dzieci na dobry start targów
Godz. 10.20 – 10.30
Klub Fitness Greenup – energetyczny pokaz Zumby
Godz. 10.30 – 11.30
Występy przedszkolaków
Godz. 11.30 – 11.45
Jak wybrać Przedszkole?
Ewa Lubianiec psycholog/pedagog, szefowa Fundacji Pomóż dorosnąć

Godz. 11.45 – 12. 15
Pokaz Przedszkola Bajka z Zalesia Górnego
Godz. 12.15 – 12.30 –
Jak przygotować dziecko do I klasy?
Ewa Lubianiec

Godz. 12.30 – 12.45+
Prezentacja Europejskiej Szkoły Artystycznej
Godz. 12.45 – 13.10+
Jak wybrać szkołę średnią – Katarzyna Obłąkowska-Kubiak, szefowa Fundacji Dialog-Edukacja-Kultura
Godz. 13.15 – 13.30-
Strefa Tańca i Ruchu – pokaz
Godz. 13.30 – 14.00
Rada Oświatowa z Piaseczna – prezentacja „ Przyszłość edukacji"
Godz. 14.00 – 14.50
Występy przedszkolaków
Godz. 15.00 – 15.45.
Spektakl teatru Pałacu w Wilanowie – Dziadek do orzechów
Godz. 15.45 – 16.00
Pokaz Tuan tenis dla najmłodszych
Godz. 16.15 – 16.30
Prelekcja Jerzego Kostowskiego, autora jeszcze nie wydanej ksiązki pt: „Masz wybór" na temat „Własny rozwój w twoich rękach"
Godz. 17.15 – 17.30
Godz. 18.00
Zakończenie targów – podziękowanie wystawcom, partnerom i sponsorom.
Zaproszenie na przyszły rok.