☰ menu

Pianola, fortepian i klawisz

niedz.
21.10.2012

W każdej sali koncertowej na całym świecie zawsze jest fortepian, bywają czarne, białe, brązowe oraz nawet świecące najróżniejszymi kolorami.

Podczas najbliższego koncertu poznamy wspaniałą muzyczną rodzinę instrumentów klawiszowych, ale czy tylko? Czy można z muzyki klasycznej zrobić utwór jazzowy, oraz czy wspaniały standard jazzowy może się zamienić w miniaturę lub sonatinę w stylu Mozarta lub Chopina?

Odpowiedzi na te pytania udzielą Wam wspaniali muzycy – wirtuozi fortepianu. Bogdan Kułakowski – artysta grający muzykę klasyczną i Leszek Kułakowski – ceniony jazzman i aranżer. Usłyszymy muzyczną rozmowę na cztery ręce i szalony pojedynek, w którym orężem będą dźwięki oraz improwizacja. Zobaczymy, czy można zamienić wirtuoza muzyki klasycznej w prawdziwego jazzmana i jazzmana w artystę grającego piękne ballady muzyki klasycznej.

Przewodnikiem po świecie dźwięków, kompozytorów, instrumentów klawiszowych i perkusyjnych będzie gospodarz cyklu koncertów – Piotr Sutt.

Niedziela 21 październik 2012 godz. 16.00

Jazz dla najmłodszych – Królestwo Legend i Improwizacji

Tytuł koncertu: Pianola, fortepian i klawisz"

Miasto Aniołów Gdańsk ul. Chmielna 26