☰ menu

Parada Syrenki

sob.
08.06.2024
Wawerska Syrenka nawiązuje do tradycji i kultury historycznego mikroregionu Urzecze, którego częścią jest dzielnica Wawer. Mikroregion ten rozciąga się po obydwu stronach Wisły od Karczewa po Saską Kępę. Propagatorem historii tego miejsca jest antropolog dr Maurycy Stanaszek. Tereny te zamieszkiwała ludność trudniąca się głównie uprawą roli, rybołówstwem oraz szerokim wykorzystaniem wikliny.

Biała wiklinowa sylwetka Syrenki nawiązuje do natury i obfitości darów jakie niesie ze sobą żyzna gleba nadwiślańska oraz do odświętnych białych koszul z charakterystycznym haftem regionu, zaznaczonym na tarczy oraz rybim ogonie.

Tegoroczna Syrenka to idea połączenia Nadwiślańskiej Syrenki z tożsamością Wawra jaką jest mikroregion Urzecze w ekologicznym nurcie.
Syrenka przygotowana przez dzielnicę Wawer oraz Wawerskie Centrum Kultury. W paradzie uczestniczy Prywatna Szkoła Podstawowa nr 105 im. Astrid Lindgren.

Wawerskie Centrum Kultury z dumą zaprezentuje unikalną wersję Syrenki Warszawskiej.
Serdecznie zapraszamy!
8 czerwca 2024 r. (sobota) – godz. 13:00 – rondo im. Charles de Gaulle