☰ menu

pon.
21.05.2012

21 maja – Warmia i Mazury

Niedaleko Elbląga zobaczymy statki, które suną po trawie. To nie sen ani fatamorgana, tylko cud techniki sprzed 150 lat! Udamy się również pod Grunwald – do miejsca, w którym Polacy co roku odnoszą wielkie zwycięstwo! Nie, nie w piłkę nożną, ale i tak przybywa tam więcej widzów niż na największe mecze. A na koniec na spływie po rzece Krutyni będziemy wypatrywać bagiennika, wodnika i szpetnego topicha..
Do zobaczenia!

28 maja – Wielkopolska
Na początku podróży udamy się do Gniezna – miejsca, w którym "zaczęła się" Polska. Odbędziemy także podróż w czasie do starożytnego grodu w Biskupinie. W Wolsztynie zwiedzimy parowozownie i liczne stojące na stacji lokomotywy! A w Parku Narodowym "Ujście Warty" natkniemy się na międzynarodowe ptasie lotnisko. Do zobaczenia w Wielkopolsce!

4 czerwca – Mazowsze
Naszą podróż zaczniemy od wizyty w mieście, które wystrojone jest w pasiaki – do Łowicza! Na Starym Mieście w Warszawie będziemy podziwiać pomnik Syrenki. Opowiemy o najwyższym budynku w Polsce – Pałacu Kultury i Nauki, a także wybierzemy się do najmądrzejszego wesołego miasteczka – do Centrum Nauki Kopernik. A na koniec odwiedzimy zieloną bibliotekę – Bibliotekę Uniwersytecką – kryjącą tajemnicze zbiory książek.

Zapraszamy w daleką podróż, pełną wrażeń i niezapomnianych emocji. Na zajęciach dzięki bajkom, zabawom, artystycznym i kulinarnym działaniom wszystkie dzieci przenosić się będą w różne strony POLSKI, poznając charakterystyczne symbole poszczególnych regionówi ucząc się wrażliwości na odmienne kultury, obyczaje oraz języki. Na spotkaniach rozbrzmiewać będzie muzyka rozmaitych państw, a filmy ukazujące codzienne życie mieszkańców w magiczny sposób przeniosą dzieci  za góry, lasy, oceany.

Wiek: 4+

Zapisy: info@figazmakiem.edu.pl