☰ menu

Otwarcie placu zabaw w Trzebnicy

pon.
23.07.2012
"Place Zabaw Muszkieterowie" to największa, prowadzona od pięciu lat, akcja społeczna Fundacji Muszkieterów. Jest ona elementem realizacji misji polegającej na wsparciu lokalnych społeczności, w których działają sklepy Intermarché i Bricomarché. Założeniem kampanii jest wybudowanie bezpiecznych i nowoczesnych placów zabaw, których w Polsce wciąż brakuje. W tym roku Fundacja Muszkieterów ufunduje je w 13 miastach.

23 lipca o godzinie 14:00 odbędzie się uroczyste przekazanie mieszkańcom Trzebnicy nowego placu zabaw przez Aleksandrę i Benjamina Ferte, właścicieli lokalnego supermarketu Intermarché oraz Tomasza i Marię Stangenberg, właścicieli znajdującego się w mieście supermarketu Bricomarché.

Trzebnica wciąż się rozwija, stając się miastem nowoczesnym i coraz bardziej przyjaznym dla mieszkańców. Potrzebuje ona również nowych placów zabaw, gdzie dzieci, pod okiem dorosłych, będą mogły bawić się z rówieśnikami. Akcje służące lokalnym społecznościom, w szczególności te skierowane do najmłodszych, są mi bardzo bliskie. Dlatego też cieszę się, że w Trzebnicy powstanie pierwszy plac zabaw Muszkieterów – zaznacza Tomasz Stangenberg, właściciel supermarketu Bricomarché w Trzebnicy.

Plac zabaw, wyposażony w nowoczesne i certyfikowane urządzenia, które zapewnią dzieciom bezpieczeństwo podczas zabawy, zostanie zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Korczaka
i Leśnej, w uroczym zakątku Trzebnicy, w okolicy Stawów Trzebnickich. Zakup zestawów zabawowych oraz ich montaż sfinansowali właściciele sklepu Intermarché i Bricomarché oraz Fundacja Muszkieterów. Natomiast burmistrz Trzebnicy, pan Marek Długozima wyznaczył teren oraz zadbał o jego przygotowanie.

W uroczystym otwarciu placu zabaw wezmą udział przedstawiciele władz miasta. Wydarzeniu towarzyszyć będzie także występ Teatru Wariaté, którego aktorzy wcielą się w „Słoneczka Placu Zabaw Muszkieterowie”. Najmłodsi mieszkańcy Trzebnicy będą mieli okazję uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich wyjątkowych grach i zabawach: „Słoneczny Kalejdoskop”, „Latające Talerze”, „Zwariowana Rakieta” oraz „Leć bezpiecznie po drodze mlecznej”. Dodatkowo, na dzieci czekają atrakcje w postaci konkursów z nagrodami oraz drobne upominki.

Place Zabaw Muszkieterowie to bardzo ważna, skierowana do lokalnych społeczności, inicjatywa Fundacji Muszkieterów. Bardzo cieszymy się, że wraz z właścicielem Bricomarché możemy ufundować w Trzebnicy nowy plac zabaw. Jesteśmy przekonani, że będzie on dobrze służył rodzinom z dziećmi, które będą tam mogły spędzać miło czas wolny – podkreślają Aleksandra i Benjamin Ferte, właściciele lokalnego supermarketu Intermarché.

Do tej pory Fundacji Muszkieterów udało się wybudować 79 placów zabaw. Ich łączna wartość przekroczyła 2,7 mln złotych.

Szczegółowe informacje o akcji „Place Zabaw Muszkieterowie” można znaleźć na stronie www.placezabaw.muszkieterowie.pl.