☰ menu

Otwarcie placu zabaw w Szczecinku

wt.
07.08.2012
Plac zabaw dla Szczecinka jest nagrodą w konkursie „Zagłosuj na Swoje Miasto” organizowanym w tym roku po raz trzeci przez Grupę Muszkieterów w ramach kampanii „Place Zabaw Muszkieterowie”. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców, którzy oddali na Szczecinek ponad 8 tys. głosów, miasto zajęło pierwsze miejsce w plebiscycie sms-owym i otrzyma od Muszkieterów nowy plac zabaw. Jego uroczyste przekazanie społeczności lokalnej, przez Małgorzatę i Jarosława Kusiów, właścicieli lokalnych sklepów Intermarché oraz Ewę i Marka Mugów, właścicieli znajdującego się w mieście supermarketu Bricomarché, odbędzie się 7 sierpnia o godzinie 14:00.

Dzieci są naszą radością i przyszłością, dlatego chętnie angażujemy się w akcje służące najmłodszym. Place zabaw stanowią nieodłączny element dorastania i mają pozytywny wpływ na rozwój fizyczny dzieci. W Szczecinku plac zabaw Muszkieterów powstanie dzięki zaangażowaniu i wytrwałości mieszkańców. Bardzo licznie włączyli się oni bowiem w konkurs „Zagłosuj na Swoje Miasto”, wygrywając dla naszego miasta nowy, piękny plac zabaw – zaznacza Ewa Muga, właścicielka supermarketu Bricomarché w Szczecinku.

Plac zabaw, wyposażony w nowoczesne i certyfikowane urządzenia, które zapewnią dzieciom bezpieczeństwo podczas zabawy, zostanie zlokalizowany przy ul. Ziemowita. Zakup zestawów zabawowych oraz ich montaż sfinansowali właściciele sklepu Intermarché i Bricomarché oraz Fundacja Muszkieterów. Natomiast burmistrz Szczecinka, pan Jerzy Hardie-Douglas wyznaczył teren oraz zadbał o jego przygotowanie.

W Szczecinku znajdują się liczne tereny zielone i rekreacyjne. Jednak powstanie kolejnego placu zabaw na pewno przysłuży się lokalnej społeczności. Takie inicjatywy jak „Place Zabaw Muszkieterowie” i organizowany w jej ramach konkurs „Zagłosuj na Swoje Miasto” są bardzo potrzebne. Z jednej strony bowiem jednoczą i angażują społeczności lokalne, z drugiej zaś pozwalają zrobić nam – Muszkieterom – coś dobrego dla mieszkańców miejscowości, w których jesteśmy obecni – zaznacza Małgorzata Kuś, właścicielka lokalnych supermarketów Intermarché.

W uroczystym otwarciu placu zabaw wezmą udział przedstawiciele władz miasta. Wydarzeniu towarzyszyć będzie także występ Teatru Wariaté, którego aktorzy wcielą się w „Słoneczka Placu Zabaw Muszkieterowie”. Najmłodsi mieszkańcy Szczecinka będą mieli okazję uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich wyjątkowych grach i zabawach: „Słoneczny Kalejdoskop”, „Latające Talerze”, „Zwariowana Rakieta” oraz „Leć bezpiecznie po drodze mlecznej”. Dodatkowo, na dzieci czekają atrakcje w postaci drobnych upominków oraz konkursów z nagrodami, w których do wygrania będzie pięć maskotek Zigosów, a także koszulki z logo Zigosów i logo akcji „Place Zabaw Muszkieterowie”.

„Place Zabaw Muszkieterowie” to największa, prowadzona od pięciu lat, akcja społeczna Fundacji Muszkieterów. Jest ona elementem realizacji misji polegającej na wsparciu lokalnych społeczności, w których działają sklepy Intermarché i Bricomarché. Założeniem kampanii jest wybudowanie bezpiecznych i nowoczesnych placów zabaw, których w Polsce wciąż brakuje. Do tej pory Fundacji Muszkieterów udało się wybudować 81 placów zabaw. Ich łączna wartość przekroczyła 2,7 mln złotych. W tym roku oprócz Szczecinka, Fundacja Muszkieterów ufunduje je w 13 miastach.

Szczegółowe informacje o akcji „Place Zabaw Muszkieterowie” można znaleźć na stronie www.placezabaw.muszkieterowie.pl.