☰ menu

Otwarcie placu zabaw w Rudzie Śląskiej

pt.
07.09.2012

"Place Zabaw Muszkieterowie" to największa, prowadzona od pięciu lat, akcja społeczna Fundacji Muszkieterów. Jest ona elementem realizacji misji polegającej na wsparciu lokalnych społeczności,
w których działają sklepy Intermarché i Bricomarché. Założeniem kampanii jest wybudowanie bezpiecznych i nowoczesnych placów zabaw, których w Polsce wciąż brakuje.

Uroczyste przekazanie mieszkańcom Rudy Śląskiej nowego placu zabaw, przez Agnieszkę i Marka Pająków, właścicieli lokalnego supermarketu Intermarché, odbędzie się 7 września o godzinie 14:00.

Plac zabaw, wyposażony w nowoczesne i certyfikowane urządzenia, które zapewnią dzieciom bezpieczeństwo podczas zabawy, zostanie zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Zamenhofa i Solidarności. Zakup zestawów zabawowych oraz ich montaż sfinansowali właściciele sklepu Intermarché oraz Fundacja Muszkieterów. Natomiast prezydent Rudy Śląskiej, pani Grażyna Dziedzic wyznaczyła teren oraz zadbała o jego przygotowanie.

W wielu polskich miejscowościach wciąż brakuje kolorowych i bezpiecznych placów zabaw. Bardzo cieszymy się zatem, że możemy uczestniczyć w tak ważnej społecznej inicjatywie, służącej dzieciom, jaką jest niewątpliwie kampania Place Zabaw Muszkieterowie. Plac zabaw, który na początku września przekażemy mieszkańcom Rudy Śląskiej, będzie już drugim placem Muszkieterów w mieście. Mamy nadzieję, że sprawi on wiele radości najmłodszym mieszkańcom miasta – zaznacza Agnieszka Pająk, właścicielka supermarketu Intermarché w Rudzie Śląskiej.

W uroczystym otwarciu placu zabaw wezmą udział przedstawiciele władz miasta. Wydarzeniu towarzyszyć będzie także występ Teatru Wariaté, którego aktorzy wcielą się w „Słoneczka Placu Zabaw Muszkieterowie”. Najmłodsi mieszkańcy Rudy Śląskiej będą mieli okazję uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich wyjątkowych grach i zabawach: „Słoneczny Kalejdoskop”, „Latające Talerze”, „Zwariowana Rakieta” oraz „Leć bezpiecznie po drodze mlecznej”. Dodatkowo, na dzieci czekają atrakcje w postaci drobnych upominków oraz konkursów z nagrodami, w których do wygrania będzie pięć maskotek Zigosów, a także koszulki z logo Zigosów i logo akcji „Place Zabaw Muszkieterowie”.

Do tej pory Muszkieterowie wybudowali 84 place zabaw. Ich łączna wartość przekroczyła 2,7 mln złotych. W tym roku oprócz Rudy Śląskiej, Fundacja Muszkieterów ufunduje je łącznie w 13 miastach.

Szczegółowe informacje o akcji „Place Zabaw Muszkieterowie” można znaleźć na stronie www.placezabaw.muszkieterowie.pl