☰ menu

Otwarcie Placu Zabaw Muszkieterów

pt.
13.05.2011

Placów zabaw potrzebują wszyscy: dzieci, rodzice, dziadkowie. Plac zabaw nie jest zwyczajnym miejscem rozrywki, to również sposób na integrowanie się dzieci i nauka zabawy w grupie. Serdecznie zapraszam wszystkich na piątkowe otwarcie, nie zabraknie prezentów dla najmłodszych – dodaje Adam Siwiński, właściciel Intermarché, fundator placu zabaw.

Dokładnie o godzinie 11.00 nastąpi uroczyste otwarcie Placu Zabaw Muszkieterów

. Tego dnia plac zamieni się w słoneczną krainę. Na miejsce przybędą aktorzy Teatru Wariaté z Poznania „Słoneczka Placu Zabaw” – ulubieńcy dzieci – wyposażeni w megafony i wielkie słoneczne peruki poprowadzą otwarcie. Będzie uroczyste przecięcie wstęgi, oraz dużo czasu na wspólną zabawę. Słoneczka przygotowały konkursy z nagrodami, mnóstwo słodyczy, balonów i drobnych upominków. Właściciel lokalnego sklepu również zapewni wiele dodatkowych prezentów, dzięki czemu każdy oprócz świetnej zabawy otrzyma jakiś drobiazg. Dzieci, które przyjdą na otwarcie placu zabaw mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym „Zagłosuj na zdjęcie dziecka”.

Rodziców zachęcamy także do przyniesienia własnych aparatów, aby sfotografować wiosenny karnawał. Konkurs lokalny na zdjęcie dziecka z Placu Zabaw Muszkieterów trwa do końca września, do wygrania atrakcyjne nagrody. Wystarczy sfotografować dziecko bawiące się na Placu Zabaw Muszkieterów i wysłać zdjęcie na stronę konkursową www.placezabaw.muszkieterowie.pl – mówi Adam Siwiński.

Plac Zabaw Muszkieterów w Sulęcinie ufundował Adam Siwiński, właściciel sklepu Intermarché wraz z Fundacją Muszkieterów. Właściciel supermarketu sfinansował także montaż urządzeń na wyznaczonym i przygotowanym przez samorząd terenie. W piątek 13 maja fundator wręczy Burmistrzowi Sulęcina symboliczny akt przekazania. Plac Zabaw Muszkieterów stanie się własnością społeczności lokalnej.

Cieszę się, że z inicjatywy Fundacji Muszkieterów powstał kolejny plac zabaw, gdzie dzieci będą mogły aktywnie spędzić swój wolny czas na świeżym powietrzu. Miejsce takie było potrzebne zarówno dzieciom jak i ich rodzicom, którzy będą mogli zapewnić swoim pociechom bezpieczną zabawę. Mam nadzieję, że teren ten zacznie tętnić życiem a takich inicjatyw będzie coraz więcej. – mówi Michał Deptuch Burmistrz Sulęcina

Plac Zabaw Muszkieterów w Sulęcinie powstał w ramach ogólnopolskiej akcji „Place Zabaw Muszkieterowie”. Skupieni w Fundacji Muszkieterów właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché, już czwarty rok fundują place zabaw dla najmłodszych. Muszkieterowie razem z władzami samorządowymi analizują potrzeby i budują place tam, gdzie ich naprawdę brakuje. Miejskie parki, tereny zielone przy osiedlach, to najczęstsze lokalizacje.

Fundacja Muszkieterów w ciągu trzech lat ufundowała 57 placów zabaw. Łączna kwota tej inwestycji przekroczyła już 1,7 mln złotych.

Akcja „Place Zabaw Muszkieterowie” znalazła się, jako przykład dobrej praktyki, w „Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2009”, przygotowywanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Prowadzona już czwarty sezon akcja otrzymała również wyróżnienie w konkursie „Złote Spinacze” w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu oraz znalazła uznanie na międzynarodowym Forum Innowacji Grupy Muszkieterów w Paryżu.
.

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce
Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem ponad 180 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów licząca obecnie 163 supermarkety Intermarché oraz 75 sklepów Bricomarché jest pod względem obrotów największą grupą franczyzową w Polsce. W 2010 r. jej obroty przekroczyły 3,61 mld zł. Rozwojem obu sieci kieruje spółka ITM Polska.
Muszkieterowie są obecni w 8 krajach: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. Sieć 3 760 sklepów, 3 000 niezależnych przedsiębiorców, 130 000 pracowników to liczby wskazujące na wiodącą pozycję Grupy Muszkieterów wśród europejskich sieci handlowych. Jako zrzeszenie niezależnych przedsiębiorców Grupa Muszkieterów jest w Europie liderem wielkiej dystrybucji.