☰ menu

Otwarcie nowego placu zabaw w Dzierżonowie

wt.
24.07.2012

"Place Zabaw Muszkieterowie" to największa, prowadzona od pięciu lat, akcja społeczna Fundacji Muszkieterów. Jest ona elementem realizacji misji polegającej na wsparciu lokalnych społeczności, w których działają sklepy Intermarché i Bricomarché. Założeniem kampanii jest wybudowanie bezpiecznych i nowoczesnych placów zabaw, których w Polsce wciąż brakuje. W tym roku Fundacja Muszkieterów ufunduje je w 13 miastach.

24 lipca o godzinie 13:00 odbędzie się uroczyste przekazanie mieszkańcom Dzierżoniowa nowego placu zabaw przez Urszulę i Mariusza Fergin oraz Wojciecha i Joannę Chudzików, właścicieli lokalnych supermarketów Intermarché.

Akcja Place Zabaw Muszkieterowie wpisuje się w misję Grupy Muszkieterów czyli wspieranie społeczności lokalnych, wśród których jesteśmy obecni. Cieszę się, że możemy ofiarować Dzierżoniowowi nowy plac zabaw. Jesteśmy przekonani, że będzie on jak najlepiej służył najmłodszym mieszkańcom miasta – podkreśla Wojciech Chudzik, właściciel supermarketu Intermarché, zlokalizowanego przy ulicy Akacjowej w Dzierżoniowie.

Plac zabaw, wyposażony w nowoczesne i certyfikowane urządzenia, które zapewnią dzieciom bezpieczeństwo podczas zabawy, zostanie zlokalizowany blisko centrum miasta, przy Murach Obronnych, między ul. Przedmieście a ul. Nową 5. Zakup zestawów zabawowych oraz ich montaż sfinansowali właściciele sklepów Intermarché oraz Fundacja Muszkieterów. Natomiast burmistrz Dzierżoniowa pan Marek Piorun wyznaczył teren oraz zadbał o jego przygotowanie.

Będzie to pierwszy plac zabaw Muszkieterów w Dzierżoniowie. Bardzo cieszymy się z faktu, że w samym centrum miasta stworzymy miejsce, gdzie rodzice będą mogli spędzać czas ze swoimi pociechami. Chciałbym zaprosić wszystkie rodziny z dziećmi, w ten wakacyjny dzień, na wyjątkową zabawę podczas otwarcia placu zabaw – zachęca Mariusz Fergin, właściciel lokalnego supermarketu Intermarché, znajdującego się przy ulicy Piastowskiej.

W uroczystym otwarciu placu zabaw wezmą udział przedstawiciele władz miasta. Wydarzeniu towarzyszyć będzie także występ Teatru Wariaté, którego aktorzy wcielą się w „Słoneczka Placów Zabaw Muszkieterowie”. Najmłodsi mieszkańcy Dzierżoniowa będą mieli okazję uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich wyjątkowych grach i zabawach: „Słoneczny Kalejdoskop”, „Latające Talerze”, „Zwariowana Rakieta” oraz „Leć bezpiecznie po drodze mlecznej”. Dodatkowo, na dzieci czekają atrakcje w postaci konkursów z nagrodami oraz drobne upominki.

Do tej pory Fundacji Muszkieterów udało się wybudować 80 placów zabaw. Ich łączna wartość przekroczyła 2,7 mln złotych.

Szczegółowe informacje o akcji „Place Zabaw Muszkieterowie” można znaleźć na stronie www.placezabaw.muszkieterowie.pl