☰ menu

Otwarcie Muzeum Toruńskiego Piernika

sob.
20.06.2015

Muzeum Toruńskiego Piernika zostanie udostępnione zwiedzającym w sobotę 20 czerwca od godziny 10.00 do 24.00 oraz w niedzielę 21 czerwca w godz. 11.00 – 18.00. Wstęp na ekspozycje będzie bezpłatny.

To nowe i niezwykle wyjątkowe miejsce na mapie turystycznej Europy, Polski, a przede wszystkim Grodu Kopernika, które zaprasza w podróż poprzez najsłodszą historię miasta. Muzeum wprowadzi w niezwykły świat najsłynniejszego toruńskiego specjału, odkrywając tajemnicę jednego z najbardziej rozpoznawalnych produktów, który od ponad 600 lat jest symbolem miasta.

Sala produkcyjna pierników dziś i sprzed setek lat, wirtualna średniowieczna garderoba, hologram kramarki opowiadający piernikowe historie, warsztaty wypiekania pierników oraz historyczne sklepiki z tymi słodkościami

– to tylko kilka z wielu wyjątkowych atrakcji, które czekają na odwiedzających na trzech kondygnacjach i 1200 m2 Muzeum Toruńskiego Piernika przy ul. Strumykowej 4 w Toruniu.

Więcej informacji o nowym oddziale na stronie Muzeum Okręgowego:

www.muzeum.torun.pl/strona-36-muzeum_torunskiego_piernika.html