☰ menu

27.06-29.06.2014

1 czerwca, godz. 12.00,
budynek 13 muz, pl. Żołnierza Polskiego 2 / wejście od ul.  Tkackiej

Odsłonę warsztatową przedsięwzięcia wypełnią zaś działania twórcze dzieci, skupiające się na wybranych środkach wyrazu, takich jak: instalacja w przestrzeni publicznej, happening, action painting oraz performance.

Uwaga! Zabawa na placu ekstremalnie wzmacnia samoocenę i maksymalnie pobudza wyobraźnię.

Ekstremalny Plac Zabaw prezentowany jest w ramach 10. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Wizualnej inSPIRACJE/Xtreme

Wystawa Ekstremalny Plac Zabaw

Pojawiasz się i znikasz.
Dzieło sztuki na chwileczkę!

Justyna Koeke

A gdyby tak galerię sztuki przemienić w wielką szafę, albo jeszcze lepiej, w garderobę? Dlaczego nie! W naszej galerii, pardon, w garderobie, można znaleźć wszystko, co w takim miejscu zazwyczaj się znajduje, a nawet jeszcze więcej. No, ale to też nie jest zwykła garderoba. Są tu i skrzynie ze skarbami, i przedmioty codziennego użytku, i przedziwne ubrania, a nawet fragmenty ubrań. Wszystko, co znajduje się w garderobie – galerii dzieci mogą dotykać i przymierzać, zamieniając się w każdego, kogo tylko sobie wymyślą: królewnę, królewicza, rycerza, potwora, urwisa, ruromiotłę, pięknisię-falbanisię, fangandrola, bożotruka… Pomysłów jest tyle samo ile kostiumów. A nawet jeszcze więcej!

Na ścianach galerii umieszczone zostaną lustra. Dzieci przeglądając się w nich, utworzą prywatne, chwilowe obrazy. Kreując obraz staną się jego pierwszym odbiorcą. Obrazy będą się zmieniać w zależności od aktywności dziecka i perspektywy obserwującego. Całość składa się na ożywioną, znajdującą się w ciągłym ruchu, instalację. Chwilowe obrazy utrwalane będą polaroidem.

Justyna Koeke – ekstremalna artystka wizualna, kuratorka i działaczka społeczna; absolwentka  ASP w Krakowie, Norymberdze, Warszawie i Stuttgarcie. Obecnie mieszka i pracuje w Ludwigsburgu i Krakowie.  Justyna Koeke  odwiedzi Szczecin po raz pierwszy.

Dzikość Serca

Natalia Szostak

Nasze serca są  jak dzikie zwierzęta, które zmuszeni jesteśmy oswajać. Od najmłodszych lat uczymy się jak skutecznie nad nimi panować. Bez względu na wiek i nabyte umiejętności, emocje są wciąż paliwem większości naszych działań. Regulując  emocje, regulujemy świat, który nas otacza. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie sprostać najbardziej intensywnym przeżyciom. Ich obezwładniająca siła to źródło ogromnej energii lub przeciwnie – skrajnej niemocy.

Pragnąc przyjrzeć się temu, co konkretnie trawi nas od wewnątrz, stworzyliśmy miejsce, w którym przez trzy miesiące powstawać będzie kolektywna praca artystyczna składająca się z poszczególnych wypowiedzi osób chętnych do udziału. W surowej przestrzeni, za pomocą prostej instrukcji i przy użyciu skromnych materiałów, każdy z nich będzie miał szansę podzielić się tym, co w ich sercu dzikie.

Natalia Szostak – artystka sztuk wizualnych, malarka, inicjatorka niezależnego projektu Platerøwka; Tegoroczna laureatka Nagrody Artystycznej  Miasta Szczecin.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Na warsztaty i działania twórcze obowiązują zapisy: lassztuki@gmail.com
Szczegóły na www.tworzesie.pl

Piątek-Sobota  27-28.06.2014

11.30-22.00 wystawa Ekstremalny Plac Zabaw ( „Pojawiasz się i znikasz. Dzieło sztuki na chwileczkę!" Justyna Koeke,  „Dzikość serca" Natalia Szostak)