☰ menu

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta na styczeń 2013 roku

sob.-wt.
05.01-29.01.2013

W styczniu 2013 r. zapraszamy na:

5.01. GODZ. 11.00-13.30, ZROZUMIEĆ PŁACZ DZIECKA

Klub Ośrodka Kultury (os. Zgody 1). Warsztaty podczas których rodzice będą mogli się dowiedzieć: czym jest płacz, czemu służy, jak dobrze zrozumieć dziecięce oczy pełne łez, marudzenie, histerie, zanoszenie się i krzyki oraz jak mądrze reagować na dziecięce łzy. Zajęcia poprowadzi psycholog rozwojowy. Informacje i zapisy w Klubie do 3.01. (12 644 24 32).
Wstęp: 25 zł.

6.01. GODZ. 16.00, HEJ KOLĘDA, KOLĘDA
Klub Karino (ul. Truskawkowa 4). Zapraszamy mieszkańców Krakowa do udziału w staropolskiej tradycji kolędowania. W programie: obrzęd odwiedzania domów w os. Chałupki w wykonaniu grupy przebierańców zwanych Gwiazduchami.

10.01. GODZ. 16.00 -17.30, BAL KARNAWAŁOWY DLA DZIECI
Klub Karino (ul. Truskawkowa 4). Zapraszamy dzieci z os. Chałupki  i  Branice do wspólnej zabawy. W programie m.in.: konkursy z nagrodami, wybór Króla i Królowej balu, walczyk kotylionowy. Uczestników balu prosimy o przybycie w stroju karnawałowym.
Wstęp: 5 zł.

11.01. – 28.02.  GODZ. 17.00, MIASTO, RYBY i ANIOŁY… – WERNISAŻ
 lub 303 (os. Dywizjonu 303 nr 1). Wernisaż wystawy semestralnej uczestników zajęć plastycznych organizowanych w Klubie 303. Grupa liczy obecnie trzynaścioro uczestników w wielu 6 – 8 lat, pracuje pod kierunkiem Ingi Suminy Ruty – absolwentki Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie. Po wernisażu zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego kolędowania.

11.01. GODZ. 17.30., NA KOLĘDĘ ZAPRASZAMY, KTÓRĄ RAZEM ZAŚPIEWAMY
Klub 303 (os. Dywizjonu 303 nr 1). Podczas wspólnego kolędowania usłyszymy tradycyjne kolędy w wykonaniu Chóru Aster z Klubu 303, zespołu Kazimierza Wrońskiego z kapelą oraz obejrzymy krótkie przedstawienie i posłuchamy kolęd w wykonaniu Chóru Jędrusie z Klubu Jędruś. Goście otrzymają śpiewniki, aby przy akompaniamencie pani Marii Krawczyk, mogli wspólnie zaśpiewać najbardziej ulubione kolędy.

13.01. GODZ. 15.00-17.00, DZIEŃ OTWARTY KLUBU JĘDRUŚ
Klub Jędruś (os. Centrum A 6a).  Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na dzień otwarty Jędrusia. W programie m.in.: prezentacja nowej oferty Klubu (możliwość zapisania się na zajęcia), występ dziecięcego zespołu baletowego Gaduły, zabawy i konkursy, atrakcje dla najmłodszych, malowanie twarzy, kącik plastyczny, zabawy i konkursy dla dorosłych (możliwość wygrania zaproszeń na wieczorki taneczne).

15.01. GODZ. 16.00, GLOBTROTER CZYLI SZLAKIEM PODRÓŻNIKA
Klub Jędruś (os. Centrum A 6a). Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem z Fundacji Babel Images. W programie: opowieści o podróżach po całym świecie, pokaz zdjęć z najciekawszych miejsc, konkursy z nagrodami. Projekt realizowany przez studentów pracy socjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

25.01. GODZ. 17.00-19.00, KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW NA ZAKOŃCZENIE FERII
Klub Jędruś (os. Centrum A 6a). Z okazji zakończenia ferii zapraszamy dzieci i  młodzież szkolną na zabawę. W programie dyskoteki różnorodne gry oraz konkurs na najciekawsze przebranie karnawałowe. Dla uczestników słodki poczęstunek.
Wstęp: 2 zł dla dzieci biorących udział w Akcji Zima w naszym Ośrodku Kultury, 5 zł dla pozostałych dzieci.

29.01. GODZ. 18.00, NASZ KONCERT – GRAMY I ŚPIEWAMY
Klub Herkules (ul. Tokarzewskiego 29). Występ dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach gry na gitarze w Klubie pod kierunkiem Dariusza Sobańskiego. W repertuarze młodych wykonawców  znajdą się kolędy i pastorałki. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.

AKCJA ZIMA 2013

Przed nami okres ferii zimowych – czas wyczekiwanych przez najmłodszych, beztroskich zimowych zabaw. Wszystkie dzieci pozostające w mieście, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza do udziału w różnorodnych zajęciach. Dzięki specjalnie przygotowanej ofercie najmłodsi będą mogli spędzić ferie w sposób aktywny, twórczy i bezpieczny. Wśród propozycji Ośrodka można znaleźć m.in.: warsztaty artystyczne, zajęcia rekreacyjne, muzyczne, plastyczne, wyjścia do kina, na lodowisko, basen oraz wycieczki. Informacje i zapisy w poszczególnych klubach.
Szczegółowy program Akcji Zima dostępny jest na naszej stronie.

Program imprez może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych.
nformacje o wszelkich zmianach będą zamieszczane na stronie Ośrodka Kultury www.krakownh.pl