☰ menu

26.05.2012

Osiedlowy Dzień Dziecka na Chojnach

Miejsce: boisko MKS Metalowiec, ul. Jachowicza 1

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim tak lubiany i wyczekiwany przez dzieci dzień – DZIEŃ DZIECKA. Z tej okazji Rada Osiedla Chojny-Dąbrowa przygotowała piknik dla całej rodziny, podczas którego dzieci będą mogły skorzystać z wielu niezapomnianych i w odróżnieniu od innych tego typu wydarzeń – CAŁKOWICIE BEZPŁATNYCH atrakcji.

W tym roku ten szczególny dzień został połączony z osiedlowym Dniem Sąsiada i II Turniejem Samorządowym Jednostek Pomocniczych Miasta Łodzi w jedno wspaniałe i niezapomniane wydarzenie.

26 maja na boisku MKS Metalowiec na pewno nie zabraknie rozrywek dla naszych najmłodszych mieszkańców. Każdy kto zdecyduje się w tym dniu spędzieć czas z dzieckiem przy ul. Jachowicza 1 znajdzie coś interesującego dla siebie. Pośród licznych atrakcji znaleźć można będzie dmuchaną zjeżdżalnię, trampolinę, czy pomalować buzię w niepowtarzalny, bajkowy wzór. Starsze dzieci będą mogły się wyszaleć podczas wielu gier i zabaw, czy sportowych konkursów prowadzonych przez animatorów.

Podczas wydarzenia pojawi się również gość specjalny – nie będzie to jednak żaden polityk, celebryta czy artysta. Z Zasiedmiogórogrodu przybędzie do nas znany i lubiany przez wszystkich … SHREK! Jeśli naszemu gościowi, jak na prawdziwego leśnego ogra przystało humor dopisze, to fani będą mogli załapać się z nim na pamiątkowe zdjęcie.

To jeszcze nie koniec niespodzianek. Dla wszystkich łasuchów, zarówno tych dużych, jak i małych przygotowaliśmy nieograniczoną ilość waty cukrowej i popcornu.

Rodziców już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o Łodzi, czy zgłoszenia swoich spostrzeżeń i uwag odnośnie osiedla podczas nadzwyczajnego plenerowego dyżuru Rady Osiedla Chojny-Dąbrowa.

Równocześnie z Dniem Dziecka odbywać się będzie drugi już z kolei, pełen emocji i sportowej rywalizacji w duchu fair play Turniej Samorządowy Jednostek Pomocniczych Miasta Łodzi. Wydarzenie to ma na celu integrację środowiska samorządowców lokalnych z mieszkańcami Łodzi. To również doskonała okazja do poruszenia trudnych tematów związanych ze współpracą sąsiadujących ze sobą osiedli i instytucji samorządowych. Impreza odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Łodzi.
Mieszkańcy Łodzi będą mieli okazję zobaczyć, jak podczas sportowej rywalizacji radzą sobie ich przedstawiciele w samorządzie, czy porozmawiać z nimi „na luzie” o swoich problemach.

Honorowy patronat nad imprezą po raz kolejny objęła Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska. Patronatami medialnymi wydarzenie objęli : TVP SA w Łodzi, Dziennik Łódzki, Radio Parada 96.00 FM, HaloŁódź.

Współorganizatorami są: Gama Sport Vigo, Teopol sp.c. i MKS Metalowiec.

Ważna informacja od organizatorów :
Jeśli tego dnia zastanie nas deszczowa pogoda, to wydarzenie zostanie przełożone na inny podany za pośrednictwem bloga ChojnyDabrowa.pl termin.