☰ menu

Opowieść wigilijna w Pałacu Kultury Zagłębia

sob.
18.12.2010
Treść kierowana jest do widza w każdym wieku, jednak sam spektakl głównie do widza młodego. Celem i założeniem ów sztuki teatralnej jest ukazanie ducha Świat Bożego Narodzenia, potrzeby czynienia dobra nawet wbrew swym początkowym zamysłom i udowodnienie że mimo złych uczynków zawsze istnieje szansa na poprawę – choć nie każdy jest w stanie ją dostrzec.

W obecnej adaptacji możemy znaleźć elementy tak komiczne jak i dramatyczne, dostrzec elementy kultury ludowej a nawet odszukać nawiązania czysto symboliczne – bo przecież nie chcemy żeby wszystko było nam dane łatwo i na talerzu.

Teatr A PRIORI działa od przeszło roku przy Pałacu Kultury Zagłębia. W tym krótkim czasie zdążyli pozyskać wielu fanów wśród najmłodszej widowni. Zespół tworzą młodzi adepci sztuki teatralnej, którzy zjechali się do Dąbrowy Górniczej z różnych miast Polski. Połączy ich pasja do teatru, sztuki oraz miasto Kraków gdzie studiowali tajniki sztuki aktorskiej. W trosce o młodego widza, jego rozwój intelektualny kulturalny i pewien sposób uwrażliwienia w dziedzinie sztuki, aktorzy sięgnęli po repertuar dla dzieci. Zapraszamy na nasze spektakle, w których przeniesiemy dzieci w czarodziejski świat bajek, a dorosłym widzom zafundujemy powrót do beztroskich czasów dzieciństwa.

W repertuarze teatru znalazły się m. in. tak znane tytuły jak: „Król Bul", „Okruszek w Krainie Baśni", „Jaś i Małgosia", „Czerwony Kapturek", „Calineczka".

18.12.2010, sobota, g.16.00

Mamy dla Państwa dwa podwójne zaproszenia na to przedstawienie 🙂

Rozlosujemy je wśród osób, które do czwartku 16 grudnia do godziny 20.00 przyślą swoje zgłoszenie na adres basia@miastodzieci.pl . W temacie wiadomości prosimy wpisać Opowieść Wigilijna, w treści podać swoje imię i nazwisko. W czwartek po godzinie 20.00 odbędzie się losowanie adresów mailowych, a zwycięzcy otrzymają od nas tego samego dnia informację o wygranej oraz o sposobie odbioru zaproszeń.

SPEKTAKL PRZEZNACZONY JEST DLA WIDZÓW OD 7 LAT

Znamy zwycięzców!

Podwójne zaproszenia na ten spektakl otrzymują:

M. Owsianiecka
A. Zimoch