☰ menu

6.04.2015, poniedziałek
godz. 14:00 – 15:30

O!PLA 2015 – Jacek i Placek w Lany Poniedziałek

Z okazji Lanego Poniedziałku zapraszamy Was z dzieciakami na film animowany będący jednocześnie rockowa bajka dla dzieci. Usłyszycie w nim „Marchewkowe pole" i siedem kolejnych znanych piosenek w wykonaniu Lady Pank. Zobaczycie kolorowy świat Leszka Gałysza z pasiastym Zapieckiem, siedmioramienną tęczą i jaskinią w kapeluszu. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia przygód niesfornych bliźniaków Jacka i Placka po rekonstrukcji.

Wstęp na projekcję 10 złotych.

Jacek i Placek
Reżyseria: Leszek Marek Gałysz
Produkcja: Polska 1992 / Rekonstrukcja 2014
Gatunek: Film animowany
Czas: 72′

Pełnometrażowy film animowany. W małym miasteczku Zapiecku przyszli na świat dwaj bliźniacy: Jacek i Placek. Chłopcy wyróżniali się tym, że bardzo niechętnie odnosili się do wszelkiej pracy. Marzyli o tym, aby znaleźć krainę ,w której nie trzeba pracować. Wkrótce uciekają z miasteczka w poszukiwaniu owej krainy. W czasie długiej wędrówki bliźniacy przeżywają wiele różnych przygód m.in. spotykają osła ,który nie może ruszyć się z miejsca ,gdyż nie wie od której nogi ma zacząć. Chłopcy spotykają też królika ,który obiecuje im mapę krainy w której nie trzeba pracować pod warunkiem , że narwą mu zaczarowanej marchewki z plantacji księcia. W trakcie zrywania marchwi ,zostają złapani przez straże księcia i zamknięci w wysokiej wieży. Podróżując na grzbiecie pelikanów trafiają do krainy czarodzieja Figlarza ,gdzie zostają schwytani przez jego pomocnika-Latającego Kota. Nocą, gdy księżyc zmęczony po wędrówce po niebie schował się w stawie, chłopcy zarzucają sieć i w ten sposób łowią go na sprzedaż. Wędrując z cennym łupem wpadają w ręce bandy zbója Madeja. Z opresji wybawiła ich zupa, która ugotowali chłopcy zbójom. Po wypiciu piekielnej zupy cała banda zbójów uniosła się w powietrzu i pofrunęła daleko popychana porannym wiaterkiem. Po tej przygodzie postanawiają wrócić do rodzinnego Zapiecka, gdzie stają się grzeczni, posłuszni i baaardzo pracowici.

Miejsce:
Kino Bodo