☰ menu

Oliwska Akademia Sztuki: Międzywydziałowy Instytut Rodzinny

śr.-czw.
11.03-12.03.2015

Aby zostać uczestnikiem warsztatów, należy zarejestrować się na stronie internetowej www.oas.edu.pl

Warsztaty odbywają się w Świetlicy w Rybnym (ul. Opata J. Rybińskiego 25, Gdańsk – Oliwa).

Dodatkowych informacji udziela Tamara Jaworowska; tel. +48 517 599 027; e-mail: t.jaworowska@wspolnotagdanska.pl

DATA DZIEŃ GODZINA TYTUŁ PROWADZĄCY OPIS

2015-03-11 środa 15:00-17:00 Zabaw się w Gdańsku Natalia Uryniuk Warsztat z ilustracji przeznaczony dla dzieci w wieku 5 – 8 lat. Uczestnicy dostaną zadania, które są związane z książeczką  "Zabaw się w Gdańsku".
Zaprojektuj statek, który buduje się w stoczni. Na kogo patrzy panienka z okienka? Co może znajdować się w bursztynie? Jak wygląda herb Gdańska? Narysuj zwierzęta które pływają w Bałtyku.

2015-03-12 czwartek 15:00-17:00 Kolorowe ulice w Gdańsku Natalia Uryniuk Warsztat przeznaczony dla dzieci w wieku 5 – 8 lat. Uczestnicy otrzymają czarno – białe wydruki zdjęć ulic w Gdańsku w formacie A3. Do zadania należy narysować w kolorze potworki, zwierzęta, zakochane pary, kosmitów, królową, żabkę w koronie itd. co dzieci wymyślą i wkomponować w ulicę. W ten sposób szare i nudne ulice zamienią się w bajkowe i ciekawe miejsca.

2015-03-14 sobota 11:00-13:00 Cała prawda o życzeniach do złotej rybki. Monika Stępka Jak prosić, by zwiększyć szansę na otrzymanie tego, na czym Ci zależy. Warsztaty psychologiczne dla młodzieży w wieku 13 – 16 lat i ich rodziców.

2015-03-14 sobota 13:30-15:00 Ocean Wyobraźni Monika Stępka Międzypokoleniowe warsztaty kreatywności dla rodzin z dziećmi.

2015-03-15 niedziela 11:00-13:00 "Ucieczka Pippi" tekst: Astrid Lindgren, ilustracje: Ingrid Vang Nyman Beata Jarmakowska-Stranz, Magdalena Augustyniak Warsztaty z książką dla dzieci w wieku 5-10 lat, Podczas warsztatów dzieci wykonają wizerunek Pippi, a następnie naprasują go na materiałowe torby.

Inspiracją będzie tekst książki "Ucieczka Pippi" tekst: Astrid Lindgren, ilustracje: Ingrid Vang Nyman, wydaną przez Wydawnictwo Zakamarki.

2015-03-28 sobota 09:00-12:00 Tożsamość. Kalejdoskop tożsamości. Dlaczego jest tak jak jest? Relacje dziadków z wnukami Natalia Heba, Alicja Silikowska Kim jestem? Czym są relacje międzyludzkie? Jakie trzeba mieć kompetencje, żeby harmonijnie żyć w społeczeństwie. Tożsamość indywidualna i społeczna, przemoc wobec inności, brak możliwości samokreacji. Relacje międzypokoleniowe jako transmisja kulturowa i krytyczne spojrzenie na ten proces. Warsztaty dla dziadków i wnuków.

2015-03-29 niedziela 11:00-12:00 „W świecie gitary" Emilia Kurek Najpopularniejszy instrument współczesnej muzyki rozrywkowej w zupełnie innej odsłonie. Gitara w obecnej formie jest z nami już ponad 150 lat a w jej delikatnych dźwiękach zasłucha się każdy, czy będzie to spokojna kołysanka czy też ogniste flamenco. Warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców.

Jeśli chcesz zapisać kilkoro uczestników, powinieneś zarejestrować osobno każdego z nich.