☰ menu

Olimpiada dla Dzieci w Poznaniu

wt.-śr.
21.10-05.11.2014

Do tej pory w Polsce nie było olimpiad dla uczniów gimnazjów. Pracę nad zmianą tych zasad zawodów trwają obecnie w ministerstwie. Szkoły posiadają również niewielką ofertę edukacyjną dla uczniów zdolnych, których zainteresowania wykraczają poza program nauczania. W klasie weryfikowana jest wciąż odtwórcza wiedza zamiast kształtowania umiejętności logicznego myślenia oraz wykorzystywania wiedzy teoretycznej w praktyce.

Przedsiębiorczość, którą nasza Fundacja rozumiemy jako budzenie świadomości ekonomicznej oraz kształtowanie aktywnej postawy w życiu, jest na poziomie gimnazjum traktowana marginalnie. Wpływ jaki wczesna edukacja ekonomiczna ma na rozwój dzieci obserwujemy przez 7 latach prowadzenia Akademii Młodego Ekonomisty (udział ponad 2500 gimnazjalistów) i Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego.

Zbierając doświadczenie również w trakcie 10 latach organizacji jednej z największych przedmiotowych olimpiad – Olimpiady Przedsiębiorczości (skierowanej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych) postanowiliśmy jako pierwsi zorganizować ogólnopolską Gimnazjalną Olimpiadę Przedsiębiorczości.

Udział w Gimnazjalnej Olimpiadzie Przedsiębiorczości to dla ucznia przede wszystkim okazja powiązania wiedzy z praktycznymi umiejętnościami. Dzięki odpowiedniemu doborowi i różnorodności zadań, a także wykorzystaniu wielu nowoczesnych narzędzi takich jak interaktywna Gra Menedżerska online Olimpiada rozwinie u gimnazjalistów zdolności myślenia analitycznego i syntetycznego, planowania oraz realizacji przedsięwzięć, rozwiązywania w sposób twórczy problemów, skutecznego komunikowania się, poszukiwania informacji i podejmowania decyzji na ich podstawie, współdziałania w zespole oraz negocjacji.

Olimpiada uzyskała już honorowy patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zakres tematyczny Olimpiady obejmuje zagadnienia związane z przedsiębiorczością i zarządzaniem przedsiębiorstwem oraz wiedzę na temat bieżących wydarzeń gospodarczych. Poziom trudności zadań w eliminacjach kolejnych szczebli będzie się zwiększał, zatem uczestnicy będą musieli wykazywać się coraz szerszymi umiejętności i coraz bardziej pogłębioną wiedza. Szczegółowy opis weryfikowanych zagadnień oraz sprawdzanych umiejętności znajduje się w Programie Olimpiady dostępnej na stronie www.gop.edu.pl

Dla laureatów Olimpiady oraz ich opiekunów merytorycznych przygotowane zostały cenne nagrody rzeczowe w postaci nowoczesnego sprzętu elektronicznego.

Udział ucznia w Olimpiadzie jest zgłaszany przez szkołę.

Termin rejestracji upływa z dniem 5 listopada 2014 r. Wszelkie informacje nt. organizacji Olimpiady oraz jej założeń dostępne są na stronie www.gop.edu.pl.