☰ menu

INFORMACJA PRASOWA

OKNO NA WARSZAWĘ 4 –

MIASTOPODGLĄD

10 maja 2014 r. (sobota), w godz. 11.00-20.00 odbędzie się czwarta edycja imprezy varsavianistycznej „Okno na Warszawę". Tym razem spotykamy się w prestiżowej przestrzeni Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy przy ulicy Brackiej 25. Tematem tej odsłony wydarzenia jest obraz miasta: MIASTOPODGLĄD! Będziemy przyglądać się miejskiej rzeczywistości w literaturze, malarstwie, spojrzymy na nią okiem kamery, przez obiektyw aparatu fotograficznego, na telefonie, smartfonie, tablecie – będziemy „miastopodglądać".

W programie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych warszawiaków m. in.:

• MiastoKlocki – Muzeum Woli: zabawa przygotowana przez ekipę Muzeum Woli – dzieci nauczą się, jak projektować wrażliwe społecznie miasto i budować osiedla mieszkaniowe, uwzględniające potrzeby różnych grup społecznych (start: 12.00)

• warsztaty i konkursy z nagrodami: tworzenie mapy Warszawy z dostępnych papierowych puzzli, zabawy ekologicznymi drewnianymi klockami, zabawa w spostrzegawczość – dzieci dostaną kartkę z kilkoma prostymi, ale ciekawymi pytaniami, których odpowiedzi będzie można znaleźć we wnętrzu budynku

• spacer dla najmłodszych „Heca na Chmielnej" – dzieci w wieku 6-10 lat pod opieką osób dorosłych – start: godz. 16.00 przed wejściem do DTBJ

• premierowy spektakl Teatru Pijana Sypialnia

WSTĘP WOLNY!

Iza Kieszek, iza@oknonawarszawe.pl, 608 628 880

Magda Liwosz, magda@oknonawarszawe.pl, 609 454 931

Więcej informacji:

www.oknonawarszawe.pl

www.facebook.com/Okno.na.Warszawe

Wydarzenie organizują: Okno na Warszawę oraz Wydawnictwo Naukowe Semper

Gospodarz miejsca: DTBJ Partner Technologiczny: Sony

Sponsorzy: IKEA Targówek, LIDEX

Partner: Koleje Mazowieckie

Współorganizator: Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA)

Informacja o Oknie na Warszawę

Inicjatywa non-profit mająca na celu promowanie najciekawszych osób oraz instytucji, którym Warszawa nie jest obojętna. Flagowym wydarzeniem organizowanym co roku przez członków ekipy Okna na Warszawę jest ogólnomiejska impreza varsavianistyczna o tej samej nazwie.