☰ menu

Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików 2013 – Katowice i Zabrze

pt.-sob.
26.07-27.07.2013

Inspekcje w stolicy woj. śląskiego zostaną przeprowadzone w piątek 26 lipca, a dzień później trasa zawita do Zabrza.

Katowice już po raz drugi znalazły się na liście miast odwiedzanych przez Ogólnopolską Inspekcje Fotelików. Rok temu, podczas pierwszej trasy, Inspekcje w Katowicach odbyły się w sobotę 30 czerwca. W tym roku odbędą się one w piątek 26 lipca przy sklepie Dziecięcy Ekspert, Katowice, ul. Boheńskiego 99 od 10.00 do 18.00.

Z kolei dzień później, w sobotę, 27 lipca, Inspekcje zawiatją do Zabrza. Eksperci ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodzie będą czekali przy ul. Roosvelta 50, przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, jak również przy ul. Roosvelta 54, (sklep "Viki"). Inspekcja, jak zwykle, odbędzie się w godzinach 10.00 – 18.00.

Honorowy patronat nad Inspekcją w Zabrzu objęła prezydent miasta, Małgorzata Mańka- Szulik.

Warunkiem przystąpienia do Inspekcji fotelika smaochodowego jest zarejestrowanie się na stronie www.inspekcje-fotelikow.pl

Inspekcje są bezpłatne.

Akcja ma na celu pokazanie rodzicom i opiekunom jak ważne jest prawidłowy wybór oraz stabilny montaż fotelika samochodowego, co może uratować zdrowie i życie małego pasażera podczas wypadku.

Podczas Inspekcji eksperci serwisu fotelik.info sprawdzą dobór oraz montaż fotelika samochodowego, podpowiedzą jaki fotelik byłby optymalny przy zamianie fotelika, odpowiedzą także na pytania dotyczące bezpieczeństwa dzieci i dorosłych podczas jazdy. Oprócz tego każdy rodzic będzie miał możliwość sprawdzić swoje umiejętności z montażu fotelika w praktyce.

Jak wynika z badań w wielu krajach aż 70% do 85% fotelików zapinanych jest nieprawidłowo i nie jest w stanie zapewnić elementarnego bezpieczeństwa dzieciom w samochodach. To poważnie obniża stan bezpieczeństwa dzieci podczas wypadków samochodowych.

Więcej informacji o kampanii: