☰ menu

Odwiedź miasteczko rowerowe i wygraj jednoślad!

sob.
23.08.2014

Statystyki przerażają – od stycznia do końca czerwca bieżącego roku na polskich drogach doszło do 15 577 wypadków drogowych. To o ponad 800 zdarzeń więcej niż w tym samym okresie w roku ubiegłym. Dlatego warto przy każdej okazji przypominać o zasadach bezpiecznego korzystania z dróg, a także o zagrożeniach, jakie mogą nas na nich spotkać. Okazją do tego będzie wakacyjne spotkanie, które w sobotę 23 sierpnia odbędzie się na parkingu gdańskiej galerii handlowej Auchan.

Pojawi się tam między innymi miasteczko rowerowe

dla dzieci i młodzieży, w którym każdy będzie mógł zapoznać się z przepisami ruchu drogowego, a także sprawdzić swoje umiejętności rowerowe na specjalnym torze przeszkód. Uczestnicy, którzy najsprawniej pokonają trasę, otrzymają nagrody.

Z kolei na najmłodszych gości czeka wspólna zabawa w barwnym miasteczku drogowym. Za pomocą miękkich elementów, takich jak pojazdy z materiału, znaki drogowe, pasy-zebry czy sygnalizatory, maluchy zbudują między innymi parking, plac manewrowy oraz stacje benzynową. Podczas zabawy dzieci poznają zasady prawidłowego zachowania się na drodze i dowiedzą się na jakim świetle przejść przez jezdnię, dlaczego należy zapinać pasy bezpieczeństwa oraz jak zachować się na chodniku.

Zdobytą wiedzę mali uczestnicy będą mogli sprawdzić podczas konkursów dotyczących omawianych zagadnień. Na każdego śmiałka, który postanowi sprawdzić swoją znajomość znaków drogowych oraz przepisów czekają atrakcyjne upominki. Zajęcia z maluchami poprowadzą funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gdańsku.

Wielu emocji z pewnością dostarczy również konkurs, w którym do zdobycia będzie dziecięcy rower. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy w dniu wydarzenia zakupić w hipermarkecie Auchan Gdańsk artykuły szkolne za minimum 10 zł i odebrać w miasteczku rowerowym specjalny kupon, na którym w kreatywny sposób należy odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Spośród wszystkich odpowiedzi wybrana zostanie ta najbardziej pomysłowa!

Akcja edukacyjna odbędzie się w sobotę 23 sierpnia na parkingu Centrum Handlowego Auchan Gdańsk przy ulicy Szczęśliwej 3. Miasteczko rowerowe otwarte będzie od godziny 12.00 do godziny 16.00. Zwycięzcę konkursu poznamy o godzinie 15.30. Udział w atrakcjach jest bezpłatny!