2 października rozpoczął się największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwal cyrkowy. Festiwalowe emocje towarzyszą warszawiakom od początku października w każdy weekend (sobota, niedziela) oraz w każdy poniedziałek, aż do 31 października. Przed nami ostatnie 4 spektakle – 30, 31 października.
Wydarzenie ma w stolicy długą tradycję, tegoroczna edycja to już 21 odsłona Festiwalu, który na stałe zapisał się w kulturalnym kalendarzu stolicy.
– Jesteśmy po to, aby promować tradycyjną sztukę, bawić i wzruszać publiczność, łączyć pokolenia Polaków i dostarczać rozrywkę na najwyższym światowym poziomie. Pragniemy w każdym człowieku, niezależnie od wieku, „obudzić dziecko”, czyli sprawić, aby te dwie godziny spędzone pod naszym namiotem były dla niego totalnym oderwaniem od codzienności, wejściem do magicznego świata. Zdajemy sobie sprawę, że świat się zmienia, dlatego nasz program, poza elementami tradycyjnej sztuki, wzbogacamy o elementy spoza cyrkowego spektrum. Mamy dla naszych widzów szereg niespodzianek, które z pewnością ich zaskoczą – mówi Kamil Zalewski, reżyser i jeden z artystów XXI Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej.
W programie Festiwalu jest m. in. uwielbiane przez polską publiczność koło śmierci – niezwykle efektowny, ale też niebezpieczny pokaz artystów z Ameryki Południowej z towarzyszeniem gorących latynoskich rytmów. Jakby tych emocji było mało, ciśnienie publiczności podnosi skrajnie ryzykowny pokaz motorów w kuli śmierci. Nie mniej emocji dostarczają finezyjne akrobatyczne pokazy pod kopułą cyrkowego namiotu.
W trakcie całego spektaklu widzów bawi wielokrotnie nagradzany na cyrkowych festiwalach clown RiCO, który zawładnął sercami, publiczności na całym świecie.
Na trenie cyrkowego miasteczka można nabyć zimne i gorące napoje, przekąski, a także zrobić sobie zdjęcie z dinozaurem i innymi bajkowymi postaciami: Spidermanem, czy z Shimmer i Shine.
Bilety na spektakl będzie można nabyć w kasie na terenie wydarzenia, a także przez internet: https://tiny.pl/97n8b
Festiwal ma miejsce pod największym w Europie namiotem cyrkowym obok Centrum Handlowego Wola Park, przy ul. Górczewskiej w Warszawie.
TERMINY SPEKTAKLI:
30 października (sobota), 14.00 i 18.00
31 października (niedziela), 13.00 i 17.00
PROGRAM XIX MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU SZTUKI CYRKOWEJ
Wystąpią m. in.:
- Mistrzowie akrobatyki sportowej duet oraz trio akrobatyczne (po raz pierwszy na cyrkowej arenie).
- Loping, czyli koło śmierci w wykonaniu artystów z Południowej Ameryki.
- Duża iluzja – Kamil Zalewski
- Pokaz hula hop pod kopułą cyrku – Ernita – Łotwa
- Strongman – Denis Ilchenko – Ukraina (NOWOŚĆ)
- Gimnastyka na Bungee (NOWOŚĆ) (Absolwenci Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku) 3 osoby
- Clown RiCO – Polska
- Kula Śmierci – Alison Riders – Brazylia, Argentyna, Chile
- Żonglerka nogami – Dominika Krystel – Polska – (Absolwent(ka) Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku)
- Gimnastyka na sztrabatach – Maciej Najmowicz – Polska (Absolwent Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku)
- Ekwilibrystyka na krzesłach – Maciej Sokołowski – Polska(Absolwent Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku)
- Napowietrzny pokaz gimnastyki na kole
- Napowietrzny pokaz gimnastyki na siatce w duecie Jagoda Stanasiuk i Monika Kamińska (Absolwentki Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku),
a także goście specjalni, ulubieńcy najmłodszych:
Dinozaur
Shimmer i Shine
Minecraft
Spiderman.
CYRK ZALEWSKI
Cyrk Zalewski to najstarszy polski cyrk. Cyrkowe tradycje w rodzinie Zalewskich sięgają 8 pokoleń. Cyrk powstał w 1991 r., a od 19 lat organizuje własny Festiwal.
Dyrekcja cyrku dokłada starań, aby zarówno festiwalowy, jak i całoroczny program był na najwyższym światowym poziomie.
Cyrk Zalewski należy do Związku Pracodawców Cyrku i Rozrywki oraz European Circus Association, których celem jest dbanie o dobry wizerunek branży cyrkowej i przestrzeganie standardów sztuki cyrkowej, bezpieczeństwa, w szczególności w zakresie opieki nad zwierzętami.