Obóz daje możliwość bezpiecznej i profesjonalnej nauki pływania (co najmniej 15 godzin zajęć w wodzie podczas całego obozu). Prowadzony jest przez doświadczonych instruktorów i trenerów, którzy przełamią ewentualny lęk przed wodą i pomogą w zdobywaniu nowych umiejętności. Zajęcia rozpoczynać będziemy od rozgrzewki „na sucho”, a trening w wodzie poprowadzimy na strzeżonej pływalni z podgrzewaną i ozonowaną wodą. Pływanie możemy polecić każdemu dziecku! Zajęcia na pływalni są doskonałą zabawą. Dzieciaki, które mają możliwość wczesnego oswojenia się z wodą, są bardziej zahartowane, zdrowsze i sprawniejsze.
Obóz jest skierowany do dzieci, które nie potrafią pływać lub pływają bardzo słabo, a oprócz tego kochają ruch i dobrą zabawę. Duża dawka sportowych atrakcji uzupełniana klasycznymi przygodowymi propozycjami to gwarancja udanych wakacji!
Opis programu
Rozgrzewka na sucho. Jest bardzo ważna i nie wolno o niej zapominać. Rozgrzewka może mieć różny charakter, a także składać się z różnych zestawów ćwiczeń. Instruktorzy przed każdym wejściem do wody prowadzić będą przyjemne ćwiczenia dostosowane do wieku i możliwości Uczestników.
Nauka pływania. W bezstresowej i przyjaznej atmosferze będziemy oswajać się z wodą i poznawać różne style pływackie – zaczniemy od grzbietu, który uznawany jest za najłatwiejszy styl. Po opanowaniu jego podstaw przyjdzie czas na kraul (styl dowolny). Mali pływacy wykorzystywać będą deski i inne pomoce, które zdecydowanie ułatwią wykonywanie ćwiczeń. Każda lekcja będzie się składać z rozgrzewki na lądzie, rozgrzewki w wodzie, ćwiczeń technicznych, ćwiczeń rozluźniających, zabawy w wodzie. Wszystkie zajęcia prowadzone będą oczywiście pod okiem ratownika WOPR i instruktora.
Gry i zabawy w wodzie. Chwilą wytchnienia w codziennym treningu będą rozmaite gry i zabawy w basenie. Wodna piłka siatkowa, łowienie krążka, wyścigi z deską – to wszystko pomoże nam w doskonaleniu zdolności motorycznych, a przy okazji da dużo dobrej zabawy!
Historia i idole. Czy wiesz, że w 1869 roku w Londynie powstało pierwsze towarzystwo pływackie i rozegrano pierwsze zawody? Jakim stylem pływa Paweł Korzeniowski? Ile medali w swojej karierze zdobyła Otylia Jędrzejczak? Kim jest Michael Phelps? W programie prelekcja dotycząca historii pływania i sylwetki najznakomitszych pływaków świata.
Jak to robią najlepsi. Na podstawie filmowych relacji z zawodów pływackich Uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się jak pływają najlepsi. Na koniec obozu zostaną zorganizowane obozowe minimistrzostwa pływackie – wyłonimy najlepszych pływaków, których nagrodzimy pucharem.
Dzień otwarty. Abyście mogli poznać smak nowych aktywności sportowych, proponujemy Wam uczestnictwo w modelowych zajęciach innych obozów. Dzięki temu każdy z Was będzie miał szansę odkryć bogactwo różnych dyscyplin, a także aktywnie spędzić czas w odmienny sposób. A może narodzi się nowa pasja?
Moc atrakcji. Czeka Was wspaniała wycieczka na Górę Żar. To ponad 760 m n.p.m., gdzie dostaniemy się kolejką linowo-terenową w zaledwie 8 minut! Góra Żar jest bardzo dobrym punktem widokowym na Kotlinę Żywiecką, Beskid Żywiecki czy Beskid Śląski. Na miejscu czekać będzie na nas duża dawka adrenaliny – park linowy Trollandia, zjeżdżalnia pontonowa i tor saneczkowy! Po szaleństwach sportowych odwiedzimy Żywiec, a tam Zamek Habsburgów i rynek. Będziecie mieć też chwilę dla siebie
Górska wyprawa! Świeże powietrze i spacerek szlakiem górskim to świetny pomysł na aktywny wypoczynek. Zaopatrzeni w suchy prowiant i dobry humor wejdziemy na szczyt Skrzyczne, którego wierzchołek znajduje się na wysokości 1257 m n.p.m. To jeden z 28 szczytów zaliczanych do Korony Gór Polski. Najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego. Gwarantujący przepiękne widoki na Beskid Żywiecki , Beskid Mały oraz Kotlinę Żywiecką.
Zajęcia ogólnosportowe. Aby wzmocnić siłę mięśni i poprawić kondycję, Uczestnicy wezmą udział w różnych zajęciach ogólnosportowych – poranna rozgrzewka, gry zespołowe, wyścigi i konkursy z nagrodami.
Marsze na orientację. Podczas chwili odpoczynku pójdziemy do lasu, gdzie nauczymy Cię poprawnie korzystać z mapy i kompasu. Opowiemy także, jak właściwie wyznaczać kierunek północy bez kompasu, czym jest siatka geograficzna oraz skala mapy. Wszystkie te elementy połączymy w grę terenową z licznymi zadaniami i zagadkami, które będą znajdować się na punktach kontrolnych.
Gry i zabawy terenowe. Uczestnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił w grach i zabawach terenowych wykorzystując umiejętności, których nauczą się w trakcie obozu. Za pomocą mapy i specjalnych wskazówek postarają się odkryć to, co czai się tuż za rogiem… W programie podchody i nocne „świetliki”.
Zajęcia integracyjne. Na naszych obozach przykładamy dużą wagę do tego, aby Uczestnicy szybko nawiązali nowe znajomości i tworzyli zgraną grupę, dlatego przez cały turnus przeprowadzamy specjalnie przygotowane zabawy integracyjne i zadania team buildingowe, które pomagają zbudować i podtrzymać dobre relacje w grupie.
Ponadto w programie:
- dyskoteki z motywem przewodnim
- ognisko z pieczeniem kiełbasek
- team building, gry, zabawy i konkursy
- turnieje gier drużynowych z Uczestnikami innych obozów
Wyżywienie
4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.
Cena zawiera
Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację programu, opiekę kadry i instruktorów, opiekę medyczną, pamiątkową koszulkę, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).
Cena nie zawiera
Dojazdu i dodatkowych atrakcji.
Dopłaty:
Energylandia – 120 zł galeria najlepszych zdjęć – 29,90 złprzygodowy pakiet obozowy – 100 zł
Co zabrać
- ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
- wygodny ubiór do ćwiczeń fizycznych (kilka na zmianę), dres sportowy, przeciwdeszczową kurtkę sportową, obuwie sportowe
- mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar
- przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
- strój kąpielowy/kąpielówki, czepek, okulary pływackie, klapki, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę, chustkę lub kapelusz), latarkę z zapasem baterii
Terminy
24.06-05.07.2019
06.07-17.07.2019
18.07-29.07.2019
30.07-10.08.2019